🌟 پخش زنده آراد برندینگ شما را به ثروتمند شدن دعوت می نماید.

مزایای کار در دبی

دبی یکی از مناطق بسیار اثرگذار در دنیاست و با توجه به شرایط بندری و امکانات تجاری که در دبی وجود دارد، تجار دنیا تمایل دارند در دبی کار کنند.
به دلیل رشد بسیار زیادی که دبی در زمینه اقتصادی و خدمات رفاهی داشته و از طرفی، خدمات بندری آن هم در بیست سال گذشته با سرعت بالایی رشد کرده است، دبی تقریبا در تمام دنیا شناخته‌شده است.

🎁 در ARAD QA عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.

شغل مردم دبی

اکثر مردم و تجار دبی مهاجر هستند و نسبتِ جمعیتِ مردم بومی و ساکنان قدیمی آنجا بسیار کمتر است.
بیشتر ساکنان آنجا با هدف تجارت از کشورهای مختلف به دبی آمده‌اند، عده کمی هم با توجه به فرصت‌های شغلی منطقه در بخش خدمات به این کشور مهاجرت کرده‌اند که اکثر آن‌ها تابعیت‌های موقت دارند.

تجارت در دبی

 1. رفت و آمد در دبی

دبی منطقه‌ای است که رفت‌وآمد به آن بسیار راحت است و می‌توانیم سریع پاسپورت بگیریم و به آنجا برویم.
به دلیل همین مزیت و وضعیت امنیتی خوبی که کشور امارات دارد، مردم دنیا تمایل دارند در این منطقه کار کنند، مثلا اگر شما در امارات جلسه‌ای بگذارید، به‌راحتی می‌پذیرند که شرکت کنند، اما اگر در ترکیه جلسه بگذارید، به اندازه امارات استقبال نمی‌کنند؛ چون امارات خدمات و سرویس‌دهی خوبی در بخش‌های مختلف دارد.
از طرفی، یکی از بزرگترین‌ خط‌های هوایی جهان یعنی امارات ایرلاین در آنجا کار می‌کند که به همه نقاط دنیا سرویس دارد، از بیشتر نقاط دنیا پرواز مستقیم دارد و می‌توانید در سریع‌ترین زمان به امارات بیایید.
این مزیت بسیار خوبی برای تجار است؛ چون هزینه رفت‌وآمد کمتر می‌شود و تجار سطح بالا که خدمات خوبی در پرواز می‌خواهند، می‌توانند به‌راحتی از خدمات این شرکت استفاده کنند.

 1. مناطق آزاد تجاری دبی

ابتدا باید بدانید که می‌خواهید درگیر چه منطقه‌ای بشوید.

با توجه به اینکه امارات منطقه آزاد است، ورود کالا به این منطقه تعرفه‌های بالایی ندارد، البته ورود کالا به مناطق free zone بدون هزینه است.

تاجران کالاهایشان را به منطقه آزاد یا free zone وارد می‌کنند و چون تعرفه‌ای ندارد، در آنجا دپو می‌شود و بعد، به کشورهای دیگر فروخته و بین آن‌ها پخش می‌شود یا اینکه به جای دیگری حمل می‌‌شود.
چون ایران نمی‌تواند حمل‌ونقل چندانی انجام بدهد و از بندرعباس سرویس‌های حمل‌ونقل به کشورهای مختلف نداریم، بیشتر اوقات کالای ما به امارات می‌رود و از آنجا به کشورهای دیگر دنیا حمل می‌شود.

 1. حمل و نقل بار فله

بسیاری از کشورهای دنیا بندر کانتینری ندارند و در واقع، کالا باید بدون کانتینر فرستاده شود.
بنابراین در این کشورها، به‌خصوص پورت‌های کشورهای آفریقایی، خدمات کانینتری ارائه نمی‌شود؛ چون از آنجا صادراتی به مناطق دیگر دنیا ندارند و اگر کانتینری ارسال شود، باید خالی برگردد که به دلیل هزینه‌های آن، به‌صرفه نیست.
بنابراین از کشتی‌هایی استفاده می‌کنند که چند هزار تن کالا را به‌صورت فله، بدون هیچ‌گونه بسته‌بندی و کانتینروار کنار یکدیگر قرار می‌دهند.
محصولاتی مانند آهن، سیمان، مصالح، سوخت و غذا را به همین صورت ارسال می‌کنند و مشتری‌ها هم کالای خود را به همین شکل و بدون هیچ‌گونه بسته‌بندی دریافت می‌کنند.
امارات یکی از بهترین مکان‌ها برای انجام چنین کاری است، چون بارانداز مناسب برای ارسال چنین کالاهایی را دارد و خدمات لازم را ارائه می‌دهد.

در آینده به جنبه‌های دیگر این بحث؛ یعنی روش‌های تکنیکی کار در بازار امارات می‌پردازیم و مرحله به مرحله با هم پیش می‌رویم تا با روش‌های تجارت در بازار امارات بیشتر آشنا بشوید و بدانید که چگونه می‌توانید در این بازار کار کنید.

واردات کالا از دبی

تجار و بازرگانان ایرانی تمایل زیادی به خرید و واردات کالا از دبی دارند.
محبوبیت بازار دبی برای تجار ایرانی ناشی از مزایایی است که در اثر خرید کالا از این شهر شامل حال آنها می شود.
شاید اولین و سرراست ترین سودی که در اثر ترخیص کالا از دبی و واردات کالا از دبی حاصل می شود؛ کاهش هزینه های حمل و نقل کالای موردنظر به ایران است زیرا دبی در همسایگی کشور ما قرار دارد و تجار می توانند خیلی سریع و با صرف هزینه کم محموله را وارد ایران کنند.

یکی دیگر از عواملی که تجار را برای خرید از دبی ترغیب می کند این است که گمرکات کشور امارات متحده عربی برای ترخیص محموله های وارداتی هیچ هزینه ای دریافت نمی کنند.

در واقع واردکنندگان اماراتی بدون پرداخت هزینه های گمرکی، کالاهای خود را وارد این کشور می کنند؛ بنابراین قیمت تمام شده کالا برای آنها همان قیمت خرید کالا از کشور مبدا است.

در نتیجه تجار ایرانی می توانند کالای موردنظر خود را از دبی با همان قیمتی بخرند که در کشور سازنده کالا عرضه می شود اما از طرف دیگر دبی به ایران خیلی نزدیک است و تاجر ایرانی می تواند با صرفه وقت کمتر و هزینه حمل و نقل کمتر کالا را وارد ایران کند؛ به همین دلیل اغلب بازرگانان ایرانی واردات و واردات کالا از دبی را به واردات کالا از کشور سازنده ترجیح می دهند.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.5 پاسخ
 1. Avatar
  رستگار گفته:

  دبی در واقع باید گفت بیابان دبی! بیابان بی آب و علفی که تبدیل به یک شهر ثروتمند شده که مشاغل بسیاری رو در خودش جای داده و شده یک قطب اقتصادی و گردشگری!! اما ایران که یک کشور چهار فصل باید رکود وحشتناک رو تجربه کنه… علت چیست؟

  پاسخ
 2. Avatar
  سلینا گفته:

  چه سیاست هوشمندانه ای که هزینه ی گمرک دریافت نمیکنند!
  همین سیاست باعث میشه عده ی کثیری از تجار حتی آنها که رغبت چندانی ندارند هم به سمت دبی بروند و این یعنی سود چندین برابری و ثروت و تحرک و قدرت اقتصادی

  پاسخ