مراحل صادرات مواد معدنی

اگر قصد فعالیت در یک زمینه پرسود را دارید، لازم است تا با مراحل صادرات مواد معدنی آشنا شوید.صادرات مواد معدنی یکی از پرسودترین تجارت های جهان است.

بیشتر تاجران و بازرگانان موفق در کشورهای مختلف، مشغول به صادرات و واردات مواد معدنی می باشند.

Image result for صادرات مواد معدنی

ایران هشتمین تولید کننده مواد معدنی در جهان است و مشخصا پتانسیل بالایی برای صادرات در این حوزه دارد.

بیش از ۶۰ نوع ماده معدنی از نزدیک به ۶۰۰۰ معدن ایران استخراج می شود که همگی قابلیت صادرات دارند.

صادرات مواد معدنی شامل صادرات مواد فلزی از جمله مس، سنگ آهن، کروم و .. و مواد غیر فلزی از جمله سیلیس، باریت، زغال سنگ و … می شود. صادرات مواد معدنی ایران در سال های گذشته به طور میانگین بیش از ۶ میلیون دلار بوده است که اهمیت آن را در اقتصاد ایران نشان می دهد.

Image result for صادرات مواد معدنی

سیاست های کلان کشور بر مبنای توسعه صادرات مواد معدنی تا ۱۰ میلیون دلار می باشد. البته باید توجه کنید که در سال های اخیر عوارض صادرات مواد خام معدنی افزایش داشته است.نزدیک به ۶۰۰۰ معدن فعال در ایران وجود دارد

انتخاب حوزه فعالیت و شناسایی مشتری از مهمترین مراحل صادرات مواد معدنی

حوزه های صادراتی مواد معدنی بسیار متنوع و متعدد است. اولین مرحله از مراحل صادرات مواد معدنی این است که حوزه فعالیتی خود را تعیین کنید.

Image result for صادرات مواد معدنی

بازارهای هدف بر اساس حوزه انتخاب شما، متفاوت خواهد بود. پس از این که ماده یا مواد مورد نظر خود را انتخاب نمودید، سعی کنید اطلاعاتی در خصوص آن ماده به دست آورید.

از جمله این که بازارهای هدف را شناسایی نموده و کشور هایی را شناسایی کنید که از وارد کنندگان این ماده می باشند.

از اصلی ترین مراحل صادرات مواد معدنی، این است که مشتری ماده معدنی مورد نظر خود را شناسایی و سپس خود را به عنوان تامین کننده آن ماده به او معرفی نمایید.

Image result for صادرات مواد معدنی

در ادامه مشتری، آنالیز مورد نظر خود را اعلام می کند و از شما می خواهد که اعلام قیمت نمایید. لازم است تا شما به عنوان صادرکننده، با شناسایی معادن، درخواست و بررسی آنالیز، معدن یا تامین کننده داخلی مناسب را شناسایی کنید.

سپس از میان مواد موجود، بهترین قیمت را به مشتری اعلام نمایید.

انتخاب ماده معدنی و شناسایی بازارهای هدف

فراموش نکنید، یکی از مهم ترین گام ها از مراحل صادرات مواد معدنی، تامین ماده با کیفیت و با آنالیز منطبق بر خواست مشتری است.

در اغلب مواقع، مشتری از شما می خواهد تا از باری که برای او ارسال می کنید، نمونه تهیه نموده و آنالیز آن را از یکی از مراکز معتبر اعلام کنید یا حتی به صورت مشروط خرید نموده و از شما می خواهد به او اجازه دهید از نمونه باری که ارسال می کنید، آنالیز تهیه نماید.

تامین ماده با کیفیت، تاثیر زیادی در اعتبار شما به عنوان یک بازرگان دارد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 پاسخ
 1. کامران آتشی
  کامران آتشی گفته:

  مواد معدنی به همان اندازه که سود بالایی دارد کار سختی هم هست نسبت به مشاغل دیگر

  پاسخ
 2. پورطباطبایی
  پورطباطبایی گفته:

  در بخش صنعت معدن و مواد معدنی خام فروشی اشتباه مطلق ایران است که به راحتی این مواد ارزشمند را به صورت عمده میفروشد و سود آن هم در جیب دیگر کشورها میرود

  پاسخ