🌟 پخش زنده آراد برندینگ شما را به ثروتمند شدن دعوت می نماید.
افزایش درآمد

مدیریت مالی درآمد های تجارت

امشب می­خواهم یک فایلی بگذارم که کاملاً نظر شخصی من است. یعنی هیچ استدلالی واسه آن نمی­آورم و نظر شخصی خودم را اعلام می­کنم و هرکسی می­تواند به این فایل نقدی بیاورد و اصلاً نیازی نیست نقدهایتان را به من بگویید طبق نظرهای خودتان پیش بروید و فقط چون از من خواسته شده بود این فایل را می­گذارم خواستید طبق این فرمول پیش بروید، نخواستید نروید. این دیگر مذاکره نیست که به شما بگویم تجربه کنید به شما ثابت می­شود. یک چیز کاملاً شخصی است.

🎁 در ARAD QA عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.

امشب می­خواهم در مورد خرج کردن پول­هایتان توضیح بدهم. چه جوری پول­هایتان را خرج بکنید؟ درآمدهایی که از تجارت بدست می­آورید را چطوری خرج بکنید؟ همین اولش خودم یک تذکر می­دهم، نظر شخصی است. دو سه روز پیش داشتم با یکی از دوستانم صحبت می­کردم می­گفت من اول سال با پول­هایم رفتم ماشین خریدم، فکر می­کنم النترا گفت ثبت نام کردم به من تحویل ندادند و به جای آن به من دو تا جک دادند ۲۰۰ میلیون ثبت نام کرده بودم، یک جک را ۱۸۰ میلیون فروختم و یک جک را ۲۰۰ میلیون فروختم و ۴۰۰ میلیون سود کردم. یک روش سرمایه گذاری این است.

من این روش­ها را کلاً نمی­پسندم. چرا نمی­پسندم؟ چون یک بار اینها سود می­دهد، طی ۵ سال اخیر، ۶ سال اخیر، هیچ وقت ثبت نام خودرو سود نمی­داد. یک سود مثلاً ۲۵ درصد، ۲۶ درصد خود کارخانه می­داد که با تورم جامعه یکسان بود. ولی این دفعه یکهو مثلاً ۲۰۰ درصد، ۳۰۰ درصد سود کردند کسانی که ثبت نام خودرو انجام دادند ولی این یک روش اقتصادی نیست.  این بلبشوی اقتصادی است، بی نظمی اقتصادی است. پس این روش­ها را توصیه نمی­کنم. شما می­توانید انجام بدهید. من نظر خودم را در مورد پول­هایتان امشب اعلام می­کنم.

هزینه کردن درآمد های تجارت

پول­هایتان را این جوری خرج کنید. وقتی می­گویم پول­هایتان را این جوری خرج کنید پول­های اضافه­تان منظورم است. شما درآمد دارید یک سری هزینه­ های ثابت زندگی دارید. فرض می­کنم متأهل هستید اجاره می­دهید، پول آب و برق و گاز و تلفن می­دهید، این هزینه ­هایی را که باید انجام بدهید را انجام بدهید و هر چقدر از پول­هایتان ماند می­شود آن پولی که می­شود با آن سرمایه گذاری بکنید. می­شود برای آن نقشه بریزید. این پول­ها را در چهار بخش کلی خرج کنید.

بخش اول: تقریباً ۲۰ درصد پولی که داشتید برای رشد برندتان سرمایه گذاری کنید. رشد برند یعنی چی؟ یعنی آن کارهایی که باعث بشود تعداد مشتری­های جدید ما افزایش پیدا بکنند. تعداد افراد جدیدی که با برند ما آشنا بشوند افزایش پیدا بکنند. مثلاً اگر امروز کار ما برندسازی اینترنتی است، رشد برند یعنی کاری بکنیم تعداد سایت­هایمان افزایش پیدا بکنند، تعداد مطالبی که می­نویسیم افزایش پیدا بکنند. اگر ما داریم ساختار نمایندگی را پیش می­بریم کاری بکنیم که تعداد نماینده­هایمان افزایش پیدا بکنند. این می­شود کارهایی که باعث رشد برند شما می­شوند. ۲۰ درصد داشته­ هایتان را در این مسیر بگذارید و همیشه این مسیر را نگهدارید.

در تجارت کلان یک اصلی وجود دارد که می­گوید شرکت­های بزرگ ۳ تا ۵/۳ درصد از درآمدشان را هر ساله به تبلیغات اختصاص می­دهند. تبلیغات باعث می­شود که برندشان رشد بکند. شما هم حتماً ۲۰ درصد از درآمد اضافه­تان را در این مسیر بگذارید. سرمایه گذاری است برای آینده. تا ۲۰ درصد از داشته­هایتان را هم ریسک کنید. ریسک با حماقت فرق می­کند.

ریسک پذیری در تجارت

ریسک یعنی چی؟ مثلاً من می­گویم معامله چکی به هیچ عنوان انجام ندهید. هر کسی که بود انجام ندهید ولی تا ۲۰ درصد اضافه پولتان را اگر یک مشتری معتبر دیدید ریسک کنید عیبی ندارد.، حتی اگر از بین برود شما خیلی چیزی را از دست نداده­اید، خیلی به شما آسیب نمی­زند. تا ۲۰ درصد اگر ریسک بکنید عیبی ندارد، ریسک باعث رشد شما و یا باعث کمی عقب نشینی شما می­شود، نابودتان نخواهد کرد. برای تجربه خوب است، برای بزرگ شدن خوب است، برای قدرت ریسک پذیریتان خوب است. پس این کار را انجام بدهید عیبی ندارد.

مدیریت مالی درآمد های تجارت

تا ۱۰ درصد داشته­هایتان را واسه لذت­هایتان خرج کنید. لذت می­دانید به چی می­گویند؟ به آن کارهایی که تأثیری در اقتصاد شما ندارد. شما دوست دارید اسب داشته باشید بروید اسب بخرید با قیمتی در حدود ۱۰ درصد داشته­هایتان، دیگر نروید نصف پولتان را برای اسب خرج بکنید.

۱۰ درصد هم بگذارید برای این موضوع، سفر بروید، چیزهای غیر ضروریتان را بخرید، به آنها علاقه دارید ولی ضرورتی ندارد. این کارها را بروید و با آن ۱۰ درصده انجام بدهید. یک ۵۰ درصد سرمایه­تان می­ماند.

این ۵۰ درصد را در اعتماد سازی مشتریانتان هزینه کنید. اعتماد سازی مشتریان یعنی چی؟ مثلاً شما ماشین­تان هر چی بیاید بالاتر مشتری­ها به شما بهتر اعتماد می­کنند، بیشتر اعتماد می­کنند. دفترتان هر چی بزرگتر باشد به شما بیشتر اعتماد می­کنند، شما هر چقدر ساختارتان بزرگتر باشد بیشتر اعتماد می­کنند. بروید نیرو استخدام بکنید. پس ۵۰ درصد دارائی­تان را همیشه بگذارید برای افزایش اعتماد سازی.

اگر شما با این ترکیب پیش بروید ۲۰ درصد برایتان ورودی جدید آورد، ۲۰ درصد ممکن بود باعث رشدتان بشود، ۵۰ درصد واسه اعتماد گذاشتید، پس یک سیستم همواره رو به رشدی دارید. مشکل کجا پیش می­آید؟ آنجایی پیش می­آید که شما ۲۰ میلیون پول در می­آورید سریع می­روید و همه آن را ماشین می­خرید. ماه بعد که پول در نمی­آورید قفل می­شوید، نمی­دانید باید چیکار بکنید؟ ولی اگر درست برنامه ریزی می­کردید شما همواره درآمدتان افزایش پیدا می­کرد، همواره زندگیتان آرام بود و به علایق و خواسته­هایتان هم رسیده بودید. پس برای داشته­هایتان می­توانید این جوری برنامه ریزی بکنید.

تأکید می­کنم این یک نظر کاملاً شخصی بود. شاید شما بخواهید مثل خیلی از ایرانی­ها با پولتان بروید سکه بخرید، بروید دلار بخرید. یا نه بقول قدیمی­ها زمین مرد است و بروید و زمین بخرید. برای رد کردن همه اینها استدلال دارم ولی نیازی نمی­بینم در موردش بحث کنم، نظر خودم را اعلام کردم.

من علیرضا شعبانی، قائم مقام مجموعه آراد هستم و اگر خواستید در تجارت فعالیت بکنید و خواستید پول در بیاورید، مشکل خیلی­ها امروز پول در آوردن است خرج کردن را همه بلد هستند، اگر خواستید پول در بیاورید می­توانید با من در ارتباط باشید.

برای ارتباط و دریافت مشاوره از استاد شعبانی می توانید با شماره ذیل تماس حاصل نمایید:

قائم مقام آراد

فایل صوتی توضیحات استاد شعبانی، قائم مقام گروه شرکت های آراد را می توانید در همین قسمت بشنوید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.0 پاسخ