🌟 پخش زنده آراد برندینگ شما را به ثروتمند شدن دعوت می نماید.
لزوم آماده سازی زیرساخت های صادراتی برای تجارت موفق

لزوم آماده سازی زیرساخت های صادراتی برای تجارت موفق

در این آموزش می­ خواهم در مورد یک سری تعابیری که ما در حوزه صادرات استفاده می ­کنیم برای کسانی که با ما مشاوره می ­گیرند و یا با ما ساختارشان را پیش می­ برند به آنها می­ گوییم که این بحث­ها و این بسترها را آماده داشته باشند.
یکی از بحث­هایی که من با آنها دارم و می­ گویم که باید این­ها را کنار کارشان داشته باشند بحث زیرساخت های صادراتی است.

🎁 در ARAD QA عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.

مفهوم زیرساخت های صادراتی با مفاهیم دیگران که دارند صحبت می­ کنند یک مقداری متفاوت است. البته افراد در مورد زیرساخت­ ها نظرات متفاوتی دارند و من این نظرات را خیلی قبول ندارم و مدل کار خودمان را دارم صحبت می ­کنم.
آن چیزی که برای شروع یک تجارت خارجی خوب نیاز داریم، زیرساخت­ هایی است که ما را برای اینکه خوب­تر دیده بشویم، بهتر شناخته بشویم، کمک کند.
مثل یک ساختمان است. شما هر چه زیرساخت­ های بهتری داشته باشید روی این ساختمان می­ توانید مجتمع بلندتری را بسازید. اگر می­ خواهید یک ساختمان ۱۰ طبقه بسازید باید فونداسیون قوی­تری بزنید. زیرساخت قوی­تری کار کنید و این زیرساخت ها همه بسترهای این کار را فراهم می­ کند.
مثل این می­ ماند که کسی بگوید من می­ خواهم کاری را شروع کنم زیرساختم چی باید باشد؟ مثلاً یکی از زیرساخت­ ها سایت است. این که ۱۰ تا باشد یا ۲۰ تا سایت، خروجی­ ها فرق می­ کند، اینکه ۴۰ تا باشد یا ۶۰ تا سایت خروجی­ ها فرق می­ کند.
یعنی این­ها همه با توجه به نوع کارتان هست و این زیرساخت­ ها کمک می ­کند.

مزایای آماده سازی زیرساخت های صادراتی برای صادرات

زیرساخت­ ها برای جلب اعتماد مشتری­ها، نظر مشتری­های خارجی بسیار کمک می­ کند و بسیار تأثیرگذار است. کسی می­ گوید من می­ خواهم کار صادراتی کنم، بدون کمپانی پروفایل و کاتالوگ استاندارد، واقعاً کار کردن سخت است و واقعاً جلب اعتماد مشتری­ ها سخت است چون شما زیرساخت مطلوبی ندارید که بخواهید خروجی مطلوبی بگیرید.
پس این اساس کار و راه اندازی کسب و کارهای صادراتی است.

ما این مدل را خودمان طراحی کرده ­ایم. این مدل چیزی نیست که در جایی، در کتابی و یا در سیستمی آمده باشد و استفاده شده باشد. این مدل بر اساس تجربه و سابقه کاری که ما داریم و انجام دادیم می­ تواند تأثیرگذار باشد و خروجی داشته باشد.
زیرساخت­ ها بُعدهای مختلفی دارد. اگر زیرساخت­ ها نباشد آن فونداسیون بالای آن امکان پذیر نیست.

مزایای آماده سازی زیرساخت های صادراتی برای صادرات

شما اگر زیرساخت شبکه­ های اجتماعی نداشته باشید، طول مدت و قدمت کارتان را مشتری نمی ­تواند تشخیص بدهد. مشتری نمی ­تواند با شما به راحتی ارتباط برقرار کند.
اگر شما سایتی نداشته باشید نمی ­توانید کانتنت مارکتینگ بکنید تا محتوایت جایگاهی را بگیرد.
اگر سایت ویترینی نداشته باشید نمی­ توانید به مشتری، مجموعه خودتان را معرفی کنید.
اصلاً این بیس باید باشد تا بتوانید معرفی کنید. این بیس باید باشد که در مکاتبات یک فایلی بفرستید، پرفورما اینویس باید باشد FCO باید باشد که بتوانید مکاتبات خودتان را استاندارد کنید. و الا مکاتبات­ تان غیر استاندارد است، چون غیر استاندارد است، نظر مشتری جلب نمی ­شود، چون غیر استاندارد است، مشتری نمی ­تواند با شما وارد مذاکره خوبی بشود.

حالا بعضی از زیرساخت­ ها، زیرساخت­ هایی هستند که حتماً لازم نیست الان انجام بدهید می­ توانید بعداً اضافه کنید. بعضی زیرساخت­ ها لازم و ضروری امروز است. پس ما هر دو مدل زیرساخت­ ها را صحبت خواهیم کرد.

من در فایل­های بعدی سعی خواهم کرد در مورد زیرساخت­ ها بیشتر صحبت کنم تا بشناسید. فقط اینجا مثال بزنم. مثلاً داشتن حساب خارجی یا اکانت خارجی، زیرساخت مهمی است اما می ­توانید بعداً داشته باشید. شرکت خارجی می ­توانید بعداً داشته باشید. امروز بدون شرکت خارجی کارتان پیش می ­رود تا زمانی که مشتری­ها سراغ شما بیایند و بعد بخواهید بسترتان را توسعه بدهید. اما مثلاً نداشتن یک سری چیزها مثل مثال­هایی که قبلاً گفتم واقعاً نمی­ شود چون اصلاً شرایط ارتباطی ایجاد نمی ­شود. اصلاً نمی ­شود کارهای این فونداسیون را انجام داد، نمی­ شود آن را توسعه داد و این­ها جزو ضروریات است.

ما در فایل­های بعدی بیشتر صحبت می­ کنیم تا بتوانید خروجی­های بهتری بگیرید و بتوانید کارتان را بهتر پیش ببرید. آنهایی که می­ خواهند زیرساخت­ هایشان را بهبود بدهند در حوزه صادرات و با مفاهیم بهتری در این زمینه آشنا بشوند و از مشاوره­ های خصوصی ما در زمینه صادرات و توسعه زیرساخت­ هایشان استفاده کنند روی تلگرام من پیام بدهند. من اولین فرصت در خدمتشان هستم تا به آنها مشاوره بدهم. موفق و پیروز باشید.

برای ارتباط و دریافت مشاوره از استاد نظام پرور می توانید با شماره ذیل تماس حاصل نمایید:

مشاور تجاری و برندسازی

فایل صوتی توضیحات استاد نظام‌پرور، مدیر توسعه کسب‌و‌کار و مشاور امور صادراتی گروه شرکت‌های آراد را می توانید در همین قسمت بشنوید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.2 پاسخ