آراد برندینگ به شما کمک می کند درآمدهایتان را چندین برابر افزایش دهید.

با ارسال عدد ۲ به سامانه ۳۰۰۰۲۱۱۹
آراد برندینگ
فقط شروع کنید تا موفقیت را با ما تجربه کنید

فقط شروع کنید تا موفقیت را با ما تجربه کنید

امروز می‌خواهم یک سوال بسیار مهم از شما بپرسم. به نظر شما سخت‌ترین کار در تجارت چیست؟ اگر الان یک لحظه مکث کرده و فکر کنید خوب است. فکر کنید که سخت‌ترین در تجارت چیست؟ پیداکردن تأمین‌کننده؟ پیداکردن خریدار؟ گرفتن پول نقد؟ ارسال بار؟ مدیریت ارتباط با مشتری؟ ثبت برند؟ ثبت شرکت؟ داشتن یک استراتژی؟ در تجارت چه چیزی از همه مهم‌تر است؟ دوست دارم به این فکر کنید، جواب دهید و بعد بقیه وویس من را گوش کنید.

اگر از من بپرسند که سخت‌ترین کار در تجارت چیست؟ نمی‌گویم پیداکردن مشتری؛ به هر حال مشتری هم پیدا می‌شود. نمی‌گویم پیداکردن تأمین‌کننده؛ به یک نمایشگاه می‌روید و تأمین‌کننده را هم پیدا می‌کنید. نمی‌گویم مدیریت ارتباط با مشتری؛ بعضی از مشتری‌ها خودشان می‌مانند.

سخت‌ترین کار در تجارت دو چیز است:

  1. شروع کردن
  2. صبر کردن

سخت‌ترین کار در تجارت این دو پارامتر است و تأثیرگذارترین پارامترها هم همین دو هستند. چرا؟

وقتی می‌خواهیم شروع کنیم یعنی می‌خواهیم چیزی را تغییر دهیم. مثلا تا دیروز دانشجو بودیم و به دانشگاه می‌رفتیم و می‌آمدیم. زندگی بدون استرس و عادی داشتیم. حداقل اینکه به این شکل زندگی، عادت داشتیم. اما حالا می‌خواهیم آن را تغییر دهیم. اگر تا دیروز کارمند بوده‌ام و ساعت هشت صبح می‌رفتم و سه بعدازظهر برمی‌گشتم و به این شکل زندگی عادت داشته‌ام (خیلی مهم است که به آن شرایط هر چه که بوده عادت داشته‌ام)، حالا می‌خواهم آن را تغییر دهم و بازی را عوض کنم.
پس اولین پارامتر سخت در تجارت شروع‌کردن است.

خیلی از افراد، شاید بالای ۹۵ درصد، به دلایل مختلفی در این مرحله گیر می‌کنند. بعضی‌ها می‌ترسند، بعضی‌ها می‌گویند از کجا معلوم، بعضی‌ها می‌گویند اگر نشد چه، یکی می‌گوید نمی‌دانم کدام محصول، یکی می‌گوید بلد نیستم و غیره. در هر حال هر کسی بهانه‌ای پیدا می‌کند تا هیچ کاری انجام ندهد.

فقط شروع کنید تا موفقیت را با ما تجربه کنید

پس اولین و مهم‌ترین دغدغه در تجارت شروع‌کردن است. اگر در این مرحله گیر کردید نمی‌دانم باید چه کنید، اما از آن رد شوید. منطق‌های زیادی را در این مدت برایتان مطرح کرده‌ایم و در آینده خواهیم گفت، اما از این مرحله رد شوید.

پارامتر دوم و مهم صبرکردن است. این هم در ما بسیار کم است. چرا؟ ما انسان‌ها یک روحیه نتیجه‌گرا داریم. یعنی چه؟ مثلا مغازه می‌زنیم. اگر مشتری زیاد بیاید حالمان خوب است، چون داریم پول درمی‌آوریم. با مشتری‌ها هم خوب برخورد می‌کنیم. اما وقتی مشتری نباشد عصبانی می‌شویم و با همان معدود مشتری‌ هم بد برخورد می‌کنیم و آنها را هم از دست می‌دهیم.

همچنین بخوانید:  سود تجاری با صبر در تجارت بالا می رود

شما وارد تجارت می‌شوید. می‌خواهید در همان ماه اول یا دوم پول درآورید و اصلا حاضر نیستید صبر کنید تا رشد کنید، حوزه را یاد بگیرید، تأمین‌کننده پیدا کنید، شخصیت تجاریتان رشد کند، اعتمادسازی و فن‌بیان تان خوب شود و غیره.
این یکی از مهم‌ترین مشکلات کسانی است که شروع می‌کنند. ۹۰ درصد که در همان اولی گیر کرده‌اند، اما خیلی از کسانی که شروع می‌کنند هم در این مرحله به مشکل می‌خورند. کمی صبور باشید.

فقط شروع کنید تا موفقیت را با ما تجربه کنید

دوستی داشتیم که می‌گفت اگر شما کم‌هوش‌ترین و کم‌تخصص‌ترین و کم‌توان‌ترین شخص را در یک حوزه تجاری قرار دهید و به او بگویید مثلا دو یا سه سال روی این حوزه صبر کنید، قطعا بعد از دو سه سال این شخص پول درمی‌آورد. خوب هم پول درمی‌آورد. مسلما الان بعضی‌ها می‌گویند دو سه سال؟!!!! دقت کنید که گفتم ضعیف‌ترین شخص! افراد معمولی ظرف سه تا شش ماه به درآمدهای اولیه خود و ظرف یک سال به اوج می‌رسند. افراد باهوش هم ظرف شش ماه به اوج می‌رسند. هیچ شکی در این مسئله ندارم.

اگر در مرحله شروع‌نکردن هستید بدانید که شما با معضلی به نام عدم شروع در تجارت روبرو هستید و این باعث می‌شود که نتوانید تاجر شوید. دغدغه شما این است. پس با هر منطق و دلیلی بروید شروع کنید. حتی اینکه اصلا ببینم چه می‌شود! بدترین شرایط این است دیگر! من‌ می‌خواهم رویاهایم را بسازم و ایمان دارم تنها راه پول‌ درآوردن در ایران امروز تجارت است. هر کسی هم که راه پولدارشدن دومی سراغ دارد به من هم نشان دهد.
نگویید فوتبالیست‌شدن؛ ده میلیون ایرانی فوتبال بازی می‌کنند و تنها یکی از آن‌ها علی کریمی می‌شود. پس مسیری را بگویید که همه بتوانند وارد آن شوند و پول درآورند. نگویید کارخانه‌دارشدن، چون چند میلیارد تومان سرمایه می‌خواهد. پس می‌توانم ثابت کنم که تنها مسیر پولدارشدن تجارت است. اگر پول را دوست دارید تاجر شوید.

کسانی هم که شروع کرده‌اند بدانند که مسیر آنها درست است، چرا اینقدر سر و صدا می‌کنید و عجله دارید؟!! کمی صبر کنید. یک قرمه‌سبزی هم برای آماده‌شدن به دو ساعت زمان نیاز دارد. پس کمی صبر کنید. مطمئن باشید که مسیرتان درست است و به تغییر آن فکر نکنید.

علیرضا شعبانی قائم‌مقام مجموعه آراد هستم. کسانی که شروع نکرده‌اند می‌توانند با من در ارتباط باشند. کسانی که صبرشان دارد لبریز می‌شود هم می‌توانند با من در ارتباط باشند اما به مسیرتان شک نکنید. کارتان درست است و شما پول‌دار خواهید شد.
امیدوارم که همه‌ی شما موفق و پولدار باشید و روزبه‌روز بیشتر پیشرفت کنید. موفق و مؤید باشید.

همچنین بخوانید:  ساختار کسب و کار از شغل خانگی تا میلیاردر شدن

برای ارتباط و دریافت مشاوره از استاد شعبانی می توانید با شماره ذیل تماس حاصل نمایید:

قائم مقام آراد

فایل صوتی توضیحات استاد شعبانی، قائم مقام گروه شرکت های آراد را می توانید در همین قسمت بشنوید.


آراد برندینگ


در همایش هایمان به شما می آموزیم به آسانی وارد دنیای پرسود صادرات شوید.

برای تکمیل فرم ثبت نام کلیک نمایید.


آموزش صادرات

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.0 پاسخ