🌟 پخش زنده آراد برندینگ شما را به ثروتمند شدن دعوت می نماید.
🎁 در ARAD QA عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.

صادرات محصولات روشنایی

 

📞 برای اطلاع از شماره تماس مشاوران آراد و ارتباط با آنها کلیک نمایید.

محصولات روشنایی

یکی از این محصولات بسیار جذاب، محصولات مرتبط با تجهیزات روشنایی هستند. بازار محصولات روشنایی یک صنعت است. زیرمجموعه‌های آن شامل کابل‌ها و تجهیزات مرتبط روشنایی است که دنیای جداگانه‌‌ای است و نمی‌خواهم خیلی وارد آن شوم. حوزه بسیار خوبی است که تنوع بسیار بالا و ساختار بسیار متفاوتی دارد و رقابت در آن بسیار سنگین است.

 

وقتی وارد حوزه روشنایی می‌شویم، با توجه به تنوع زیاد، سلیقه و شکل و ساختارهای متفاوت، هم می‌تواند بازار پرسودی باشد هم بازاری است که تنوع آن باعث می‌شود تا مشتری‌ها بتوانند به خوبی با شما کار کنند. مثلا وقتی شما می‌خواهید کابل بخرید قیمت آن در بازار مشخص است، اما قیمت کلید و پریز و مسائل مرتبط به روشنایی، انواع لامپ‌ها و سیستم‌های روشنایی مختلفی که استفاده می‌شود، آنچنان مشخص نیست و رینج آن می‌تواند بسیار متفاوت باشد. مشتری‌های شما در بازار داخلی از یک پیمان‌کار ساختمانی که برای پروژه خود جنس می‌خواهد تا یک شرکت یا مغازه الکتریکی که برای تأمین مغازه خود جنس می‌خرد، متنوع است. حتی کسی که می‌خواهد برای کشور دیگری پروژه‌ای را اجرا کند و به این وسایل نیاز دارد.این وسایل در ایران تولید می‌شود.

بازار و صادرات محصولات روشنایی

متوسط تولید ما از متوسط تولید کیفی مثلا بازار چین بهتر است و می‌توانیم بازار خوبی از آن به دست آوریم. مثلا یکی از دوستانم را می‌شناسم که در سال ۴۰-۵۰ میلیارد فقط به افغانستان لوازم الکتریکی و روشنایی صادر می‌کند. به اضافه اینکه خیلی از کشورهای دیگر هم همین توان و ظرفیت را دارند. پس این حوزه بسیار خاص است و از طرفی ظرفیت صادراتی آن هم بسیار زیاد است. تمام کشورهای همسایه، کشورهای در حال توسعه، کشورهای دورتر مثل آفریقا و آمریکای جنوبی و حتی کانادا و آمریکا هم می‌توانند مشتری شما باشند. حال اینکه چطور به آن‌ها بفروشیم بحث جدایی است. تقریبا اکثر اروپا، حوزه CIS و آسیای شرقی این ظرفیت را دارند که از شما کالا بخرند. چرا؟ چون متریال آن چند قسمت دارد. قسمت‌هایی مواد پتروشیمی هستند که داخل کشور ما تولید می‌شود. یک قسمت نیروی فنی آن است که این‌ها را سر هم می‌کند. یک قسمت هم کابل و سیم است که آن هم اکثرا داخل کشور تولید می‌شود؛ از مس آن گرفته تا کابل و سیمی که داخل آن یا هر نوع اتصالاتی که استفاده می‌شود. همه این‌ها باعث می‌شود تا بتوانید سود خوبی از صادرات آن داشته باشید.

📞 برای اطلاع از شماره تماس مشاوران آراد و ارتباط با آنها کلیک نمایید.

کار یا لوازم روشنایی

اگر بخواهم بین کار و لوازم روشنایی یکی را انتخاب کنم، لوازم روشنایی را انتخاب می‌کنم چون سود آن خیلی بیشتر است و راحت‌تر هم می‌شود آن را معامله کرد. مشتری که می‌خواهد خرید کند، مثلا قیمت چند تا کلید و پریز را دارد اما قیمت الباقی را نمی‌داند. پس می‌توانید سود خیلی بیشتری بگیرید و بهتر کار کنید. به علاوه تنوع و تکنولوژی آن روزانه در حال تغییر است و باعث می‌شود که مشتری‌ها هر روز برای شما سفارش‌ها و تقاضاهای جدیدی داشته باشند. تا دیروز مشتری‌ها لامپ‌های گرمایی و المنتی و تنگستنی را استفاده می‌کردند، بعد به لامپ‌های مهتابی و بعد به لامپ‌های کم‌صرف تبدیل شد. حالا هم که لامپ‌های LED و SMD و امثال این‌ها شده که هر کدام تقاضای خود را دارند. پس صنعت رو به رشدی است. از طرفی کیفیت آن در حال بهبود است. این فقط درباره لامپ‌ها است. یک دوره باید جداگانه درباره لامپ‌ها صحبت کنیم چون صنعت آن جدا از این بحث است.

چیزی که من می‌خواهم بگویم تمام آن چیزی است که باعث می‌شود یک ساختمان روشن بشود، به جز کابل‌های آن. یعنی کلید و پریز و غیره. مثلا من کلیدهای جدیدی دیده‌ام که کنار آن پورت USB هم دارد. یعنی کسی که دارد این کار را می‌کند می‌تواند از همین برای یک کار روشنایی و راه‌اندازی آن هم استفاده کند.ما در بحث کاری خود خیلی خوب می‌توانیم از این حوزه استفاده کنیم. خیلی خوب می‌توانیم بازار جدید بگیریم. بعد از یک دوره خیلی راحت می‌توانیم کار برندسازی خود را انجام دهیم. برند و نام تجاری‌مان را به نام خود بزنیم و این محصول بشود برند خودمان و امتیاز آن را داشته باشیم تا بتوانیم آن را به خوبی توسعه دهیم.

دوستانی که دوست دارند و علاقه‌مند هستند که وارد حوزه کلید و پریز شوند، چون در بازار داخلی خیلی خوب می‌توان آن را معامله کرد و در بازار خارجی هم خیلی خوب می‌توان آن را توسعه داد، به من پیام دهند. من آن‌ها را راهنمایی می‌کنم تا بتوانند ساختار خوبی برای خود داشته باشند.

سایت شخصی مهندس شعبانی – قائم مقام گروه شرکت های آراد: www.alirezashabani.com

قائم مقام آراد

فایل صوتی توضیحات استاد شعبانی، قائم مقام گروه شرکت های آراد را می توانید در همین قسمت بشنوید.

 

🌟 پخش زنده آراد برندینگ شما را به ثروتمند شدن دعوت می نماید.
📺 پخش زنده ما را از اینجا ببینید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.0 پاسخ