شروع تجارت

شروع تجارت را به تعویق نیندازید

امروز می­ خواهیم درباره شروع تجارت صحبت کنیم.

خیلی از شماها بارها کانال ما را دنبال می­ کنید، حرفهای ما را می­ شنوید، فیلم­ها را می ­بینید، فایلهای صوتی را گوش می­ دهید ولی برای شروع به کار اقدام نمی­ کنید. و می­ گویید حالا باشه برای فردا، باشه شنبه، باشه یک فکری بکنم. در کانال هستید ولی هنوز هم تصمیم خودتان را نگرفتید که وارد دنیای تجارت بشوید. چه اتفاقی می­ افتد؟

خیلی از افراد در جلسات حضوری می­ آیند، با هم صحبت می­ کنیم و به این موضوع می­پردازیم که چرا اغلب مردم دوست ندارند یک کسب و کار جدید در کنار کارهای قبلی خودشون داشته باشند؟ ما بارها تأکید کردیم که ورود در عرصه تجارت فقط روزانه ۲ تا ۴ ساعت وقت شما را خواهد گرفت. ولی چرا اغلب مردم دوست دارند کارمند باشند و با اینکه کارمند هستند و یا جایی دیگه مشغول به کار هستند از وضع مالی خودشان ناامید شدند. پس چرا اینها اقدامی نمی­ کنند؟ چرا کاری انجام نمی ­دهند؟ و مدام با خودشان می­ گویند حالا یه کم فرصت می­ خواهم، یه کم مشورت کنم، یه کم فکر کنم.

یک نکته­ ای پیرامون تصمیم­ گیری­ هاتون می­ خواهم به شما بگویم:

وضعیت کنونی شما به خاطر تصمیماتی است که تا امروز خودتان گرفته­ اید. مگر تا امروز کسی در زندگی شما تصمیم­ گیرنده بوده است؟ خودتان تصمیم گرفته ­اید، هرکاری که انجام داده ­اید با فکرها و عقلهای خودتان بوده است.

خیلی­ها از من می­ پرسند من می­ خواهم موفق بشوم چه کار باید بکنم؟ من جواب می­ دهم: نگاه کن، نیاز نیست کاری بخواهید انجام دهید، تجارت یک سری قواعدی دارد آنها را من به شما می­ گویم، شما فقط آنها را اجرا کن، نیازی نیست فکر کنی.

چرا برای شروع تجارت تصمیم نمی گیریم؟

امروز شما نشسته ­اید فکر کنید که آیا وارد تجارت بشوم؟ سخته، سرمایه ندارم. بارها تأکید کرده ­ام شروع یک کسب و کار جدید با ۳ میلیون تومان می­ تواند انجام بشود حالا اگر حرفه­ ای­ تر خواستید کار کنید با ۵ یا ۶ میلیون می ­شود یک کسب و کار فوق­ العاده قدرتمند را در فضای اینترنت ایجاد کرد که به پول هم برسید. اما چرا خیلیها هنوز تصمیم نگرفته­ اند؟

علتش می ­توانم بگویم شیطان است. شاید امروز شما باور نکنید.

شما اگر قرار باشد ۵۰۰ هزارتومان جنسی بخرید یا حتی بیشتر، بخواهید موبایل بخرید، یک گوشی آیفون یا هر گوشی دیگری بخواهید بخرید شما تلاش خودتان را می­ کنید که پول جور کنید تا آن گوشی را بخرید، برای خریدش فکر نمی­ کنید که برم حالا شنبه بخرم. دیگه وقتی تصمیم گرفتید بخرید همین امروز خرید می­ کنید. چه اتفاقی می­ افتد که ما در کار جدیدی که می­ خواهیم راه بیاندازیم مدام می­ گوییم: فکر کن، فکر کن. وایسا از شنبه، دو روز دیگه، یکم بیشتر تحقیق کن. چه اتفاقی می ­افتد؟

کی اصلاً دارد به ما می­ گوید فکر کن؟ از یک فضای خارجی ست که در شما اتفاق می­ افتد به شما می­ گوید فکر کن، فکر کن؟

این نکته خیلی مهمی ست. چرا شما وقتی دو ساعت پای تلویزیون می­ نشینید کسی به شما نمی­ گوید فکر کن ببین کاری که الان داری انجام می­ دهی برات مفید هست؟ بلند شو، داری وقتت را هدر می­ دهی. چرا آنجاها کسی به شما نمی­ گوید فکرکن. چرا وقتی ساعتها در کانال­ها هستید کسی به شما نمی­ گوید فکر کن؟!

بچه­ ها! یادتان باشد یک نفر در این فضا، در این عالم هست که دوست دارد شما فقیر بمانید و همیشه هرکاری که بخواهید شروع کنید، فرق نمی ­کند چه کاری، هر کاری که بخواهد برایت پول داشته باشد، به نفعت باشد، همیشه می­ گوید: وایسا. همیشه می­ گوید حالا باشد از شنبه شروع کن. همیشه کارهایت را به تعویق می­ اندازد. این نکته خیلی مهمی است.

اهمال کاری­هایی که دارید باعث می­ شود شما به هدفتان نرسید.

کارمند بخودش می­ گوید حالا من ماهی یک یا دو تومن درآمد دارم این برایم کافی است. حالا مگه من می­ خواهم چه کار کنم؟ از طرفی هم وقتی جامعه را می­ بیند، می­ بیند پول­هایی که بدست می­ آورد حتی برای مخارج زندگیش کفایت نمی­ کند. اگر بخواهد یک جنسی بخرد باید یک سال یا دو سال پولهایش را ذخیره کند تا بتواند یک جنسی را بخرد. به لحظه نمی ­تواند تصمیم بگیرد و محصولی را خریداری کند. چرا؟ چون پول ندارد.

شما که پول ندارید یک بار با خودتون صحبت کنید آیا راهی می­ شناسید که بتواند به شما پول بدهد؟ بارها دارم تأکید می­ کنم که اینقدر نخواهید که حرفهای شیطان را گوش بدهید و او برای شما تصمیم بگیرد. برای یکبار هم که شده خودتان تصمیم بگیرید از همین حالا و در کارتان جدی باشید که شروع کنید و انقدر کارها را به عقب نیندازید که حالا باشد از شنبه شروع ­می­ کنم.

دوستتان دارم، امیدوارم حرفهای من را با دقت بیشتری به آن توجه داشته باشید و هروقت، هروقت، حالا اگر از شنبه شد، هر وقت خواستید شروع کنید، می ­توانید تماس بگیرید به صورت رایگان به شما مشاوره خواهم داد که چه کاری را شروع کنید و چقدر سرمایه نیاز است.

فایل صوتی توضیحات استاد زیارکلائی مشاور برندسازی گروه شرکت های آراد را می توانید در همین قسمت بشنوید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0 پاسخ