📺 کلاس های مجازی - اساتید در انتهای هر کلاس، سوالی را از مباحث جلسه طرح می کنند که در بخش پرسش و پاسخ قرار داده می شود.
❓ در بخش پرسش و پاسخ عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.

شاخص برای ورود به صادرات + فیلم

در حال حاضر مخاطبان آراد برندینگ به دو گروه تقسیم می شوند : اشخاصی که در آراد برندینگ در حال تجارت  هستند و کسانی که هنوز شروع به همکاری نکرده اند و دغدغه های زیادی برای شروع صادرات و ورود به این عرصه بزرگ را دارند.

شاخص های کلی برای ورود به صادرات

افرادی که در بازار داخل فعالیت می کنند با مشتری های صادراتی مختلفی مانند مشتری های افغان، عراق، تاجیکستان و سایر کشورها نیز مواجه هستند که آنها با واسطه یا بی واسطه وارد ایران می شوند و قصد خرید دارند.
 اکثر آنها از طریق رابط ایرانی اقدام می کنند. به دلیل اینکه پیدا کردن تولید کننده و تامین کننده از طریق مسیری که آراد برندینگ برای آنها فراهم می کند راحت تر است و در این مسیر اطلاعات لازم را بدست می آورند، و  به اشخاصی که با آراد برندینگ همکاری می کنند مراجعه می کنند.
همه افراد حتی اگر در سطح ساده ترین و معمولی ترین، یا پیچیده ترین محصولات کار کرده باشند، حتما در دوره های  مختلف مشتری صادراتی داشته اند.
این افراد همیشه این چالش را دارند که چگونه می توانند کار صادرات را پیگیری کنند. نکته این است که این نوع مشتری ها مانند مشتری های داخل کشور هستند، و فقط یک فرایند گمرکی که مرحله خیلی پیچیده ای نیز نیست به مراحل قبل افزوده می شود.
مجموعه آراد برندینگ راهنمایی های لازم را برای  انجام تمامی این مراحل دارد. با برنامه ها و آموزش های جدید مجموعه آراد برندینگ، که به صورت دقیق و کامل راهنمایی های لازم و مورد نیاز شما را در بر دارد، دیگر هیچ جای نگرانی برای این مسائل وجود ندارد.
 این افراد ترس و نگرانی هایشان برای فروش و مبادله پول کمرنگ تر شده است و خیلی راحت تر می توانند وارد شوند. اما هنوز مشکل زبان و ترجمه برایشان استرس زا می باشد. زیرا  فکر می کنند زبان خارجی بلد نیستد و مشتری خارجی با مشتری داخلی فرق می کند.
افرادی که هیچ تجارتی شروع نکرده اند. استرس شروع کردن با آنها همراه است. اینگونه افراد به آراد برندینگ اعتقاد دارند و می دانند که آراد برندینگ قوی است، ولی از خودشان نگران هستند و این ترس آنها مانع از شروع تجارتشان شده است.
منشا این استرس ها عدم باور به خود و عدم اعتماد به نفس است. این استرس ها که از جنس نگرانی ها می باشد، و این یک جو عمومی روانی است و قابل درک است، ولی توقع می رود افرادی که می خواهند وارد این عرصه شوند تغییراتی در رفتار و زندگی و مدل فکری خود دهند، تا استرس های خود را کاهش داده و بتوانند  به جریان تجارت برگردند.
مشکل افراد قدیمی و افرادی که در بازار داخلی با آراد برندینگ همکاری کرده اند این است که نمی دانند چگونه صادرات کنند، و مشکل افرادی که هنوز با آراد برندینگ شروع نکرده اند این است که باور ندارند که خود می توانند این کار را انجام دهد.
همه این ها راه حل دارد و آموزشهایی را می طلبد و به تغییر تفکر و زندگی نیاز دارد، در قسمت ابزار و لجستیک و تکنیکال نیز مجموعه آراد برندینگ به این افراد کمک می کند.
در کدام منطقه فعالیت خود را شروع کنیم
در اینترنت Section و بخش بندی وجود ندارد و چون حوزه فعالیتی ما در مدل تجاری بصورت WORLDWAIBER می باشد و بصورت تجارت جهانی و دیده شدن در جهان اینترنت است، ما محدوده ای برای فعالیت نداریم.
در مدلهای ۳۰ سال پیش وقتی شخصی تصمیم می گرفت فعالیت تجاری کند،  ابتدا  باید به منطقه ای میرفت و یک پایگاه و دفتر کار دایر می کرد و شروع به بازاریابی در آن منطقه می کرد و بازار هدف مشخص می شد، یعنی ابتدا تحلیل بازار می شد و یک بازار خوبی پیدا می شد و سپس کار شروع می شد.
چه زبانهایی برای تجارت نیاز داریم
در مدل جهانی تجارت مهمترین بخش بندی، مسأله زبان است و زبانها محدوده جغرافیایی فعالیت را مشخص می کنند. پایه این زبانها زبان انگلیسی است که اکثر تجار برای تامین و پیدا کردن تامین کننده و خرید کالا به صورت عمده، و کسب اطلاع در این زمینه ها به زبان انگلیسی مراجعه می کنند. تجار به طور معمول حتی اگر بخواهند از کشور چین نیز خریداری کنند به زبان انگلیسی جستجو می کنند.زبان های دیگر بر اساس اولویت نوع محصول متفاوت است.
در برخی از محصولات به خاطر بحث های حمل و نقلی، پیشنهاد می شود در کشورهای همسایه تمرکز بیشتری داده شود و در نتیجه توصیه می شود زبانهایی مانند عربی و روسی در اولویت باشد.
بعضی از محصولات به دلایل فرهنگی در بازارهای دور مورد توصیه قرار می گیرد، به طور مثال  یک محصول باید  به زبان تایوانی تبلیغ شود، زیرا می توان مشتری های بهتر و بالقوه تری پیدا کرد.
این کارها بر اساس نوع رفتار مخاطب است، و یک نوع اولویت بندی است. بدین صورت که یک زبان اولویت اصلی  و بقیه اولویتها به عنوان گزینه دوم در نظر گرفته می شود.
ابتدای کار از بازار داخلی یا صادراتی شروع کنیم؟
نگرانی افراد برای شروع کار یک نگرانی طبیعی است. در کشور ما صحبت های زیادی در مورد فن بیان می شود. اما در مورد صادرات هیچ صحبتی نمی شود و اگر صحبتی شود پشتوانه تجربی و واقعی در صادرات ندارد.
اگر می خواهید شروع به تجارت کنید باید همزمان دو بازار را درست بگیرید، زیرا بازار صادراتی، زمان و حوصله و صبر می خواهد تا بتوان از آن بهره برداری کرد. افزایش اعتبار و اعتماد در بازار و شناخته شدن برند و هویت در بازار صادراتی مستلزم زمان است. تا شما بتوانید مورد اعتماد و اعتنا قرار بگیرید.
مورد اعتماد قرار گرفتن یک مقوله و مورد اعتنا قرار گرفتن مقوله دیگری است. افرادی هستند که تاجر هستند ولی مورد اعتنای کسی قرار نمی گیرند.
مورد اعتماد قرار گرفتن هم مهم است، ممکن است کسی مورد اعتنا باشد ولی مورد اعتماد کسی نباشد.
 همه این مسائل روش و متد و زمان می خواهد. زمان حل کننده اکثر مشکلات است ولی به شرط حضور و فعالیت در سیستم تجارت.
 هنگامی که بازار داخلی و صادراتی به صورت همزمان شروع می شود، سیگنالها و پیام های بازار داخلی بعد از چند ماه شروع می شود.
بعد از بدست آوردن تجربه و قابل اعتنا شدن و بعد از بدست آمدن خود باوری و اعتماد به نفس، می توان در بازار خارجی هم فعالیت کرد.
کسی که می تواند امروز شروع کند اشتباه است که ابتدا یک دوره بازار داخلی کار کند و سپس وارد صادرات شود. نباید فرصت ها را از دست داد و باید با مشکلات مواجه شد و آنها را  حل کرد و نتیجه هایش را به دست آورد.
وارد شدن به بازار صادرات مشکلات و سختی هایی به همراه دارد که منطقی نیز می باشد. مسائلی دارد که باعث نگرانی می شود. همه اینها منطقی است زیرا همه اینها سیستم واقعی بازار دنیاست. شما در هر جای دنیا نیز شروع کنید در ابتدای کار با مشکلاتی مواجه هستید.

آراد برندینگ اکثر چالشها و سیستم های حمایتی را ایجاد می کند تا افرادی که می خواهند وارد صادرات شوند با کمترین مشکل و نگرانی وارد شوند.

هر چند این مسیر تجارت برای ایرانی ها، جدید و تازه است و مخصوصا مدلهای جدید بسیار پر چالش است. ولی افرادی که با آراد برندینگ همراه باشند، می توانند به نتایجی که دوست دارند برسند به شرطی که زمان را از دست ندهند.
تمرکز اصلی آراد برندینگ بر روی صادرات است و اگر بازار داخلی را شروع کنید فرصت های خودتان را از حداکثر امتیازی که می توانید از آراد برندینگ بگیرید، از دست می دهید و این برای شما یک ضرر می باشد که قابل جبران نیست.
مزایای بازار صادرات نسبت به بازار داخلی
اگر بخواهیم راجع به مزایای صادرات و تجارت از ایران به کشورهای دیگر صحبت کنیم باید این شعار را بیان کنیم که بصورت دلاری درآمد داشته باشید و به صورت ریالی هزینه کنید.
امروز ارزش دلار یک مزیت رقابتی در صادراتی ایجاد کرده است، و این خود یک مزیت برای صادرات می باشد.
در بحث صادرات بخاطر موقعیت جغرافیایی که ایران دارد، امکانات خاصی فراهم شده است. ایران با اکثر کشورهای سه قاره با بعد مسافت خیلی کم می تواند کار حمل و نقل را انجام دهد و این خود یک مزیت است و باید از این فرصت استفاده شود.
وجود منابع فراوان در ایران
از مزیتهای دیگری که در صادرات وجود دارد منابع فراوانی است که در کشور ایران است و این منابع باعث شده است سوخت، انرژی و نیروی انسانی در کشور ارزان باشد، و این ارزانی سوخت و انرژی مزیت های رقابتی را در صادرات ایجاد می کند.
اگر امروز در صادرات شروع به فعالیت کنیم، و روزی تحریم ها برطرف شود و دنیای اقتصاد ما متحول شود، چه کسی سود خواهد کرد؟ کسانی که منتظر تغییرات هستند یا کسانی که امروز حرکت می کنند و با تمام مشکلات تجارت می کنند.
زمانی که شرایط تغییر کند و تحریم ها برطرف شود و موقعیت اقتصادی تغییر کند، افرادی که با وجود همه این مشکلات در حال تجارت هستند، به یکباره جهش بسیار بزرگی در تجارتشان اتفاق خواهد افتاد و سرمایه خوبی نصیبشان خواهد شد.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


0 پاسخ