🌟 پخش زنده آراد برندینگ شما را به ثروتمند شدن دعوت می نماید.
🎁 در ARAD QA عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.

سود دوران مشارکت چیست

سود دوران مشارکت چیست و از چگونه با محاسبه آن می توان از درصد خود بهره مند شد؟
بسیاری از فعالیت های سرمایه گذاری از طریق مشارکت بین سرمایه داران و کارگذاران انجام می پذیرد که این امر با توجه به قرار دادهای انجام شده سبب بهره مندی آن ها از میزان درصد سودهای به دست آمده می شود.

📞 برای اطلاع از شماره تماس مشاوران آراد و ارتباط با آنها کلیک نمایید.

همچنین پیش از محاسبه سود ممکن است زیان ها و خسارت هایی وارد شده باشد که اطلاع از آن ها و کسر آن از میزان سود به دست آمده از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. در صورتی که تمایل به اطلاع و آگاهی از این تکنیک ها را داشته باشید مشاورین ما آمادگی پاسخ به شما را دارا می باشند.

سود دوران مشارکت را چگونه باید محاسبه کرد؟

سوال: با سلام و خسته نباشید آپارتمانی را از یک نفر سازنده که با فرد دیگری مشارکت کرده، به مبلغ ۱۲۵ میلیون خریده ام که دارای ۴۰ میلیون وام بانکی می باشد و با عنایت به تاخیر در اتمام ساختمان و اخذ پایانکار و دیر آماده شدن سند، ۲۳ میلیون سود دوران مشارکت به آن تعلق گرفته است و چون سازنده حاضر به تسویه سود و تنظیم سند به نام بنده نشده و یکسال از تاریخ آماده شدن سند گذشته ۲۲ میلیون هم جریمه بانکی به آن تعلق گرفته است.

بفرمایید که پرداخت سود دوران مشارکت و جریمه بر عهده کیست و بنده الان برای احقاق حقم چکار باید بکنم. با تشکر فراوان

پاسخ: به دلیل اینکه وام بانکی توسط شما و برای ملک گرفته شده است پرداخت اقساط آن با شما بوده است لذا ایشان مسئولیتی در خصوص پرداخت اقساط وام نخواهند داشت و فقط میتوانید دادخواست الزام به تنظیم سند رسمی بدهید.

در سرمایه گذاری و مشارکت یکی از سوالات و مهم ترین دغدغه افراد این است که، سود دوران مشارکت چیست؟ و به چه صورتی محاسبه می شود. در قرار داد هایی که میان سرمایه گذاران و افراد کارگزار تنظیم می شود. میزان سود دوران مشارکت و نحوه محاسبه آن مشخص خواهد شد. در ادامه با این که سود دوران مشارکت  چیست؟ و به چه صورتی محاسبه خواهد شد، خواهیم پرداخت.

📞 برای اطلاع از شماره تماس مشاوران آراد و ارتباط با آنها کلیک نمایید.

سود دوران مشارکت

برای شروع هر مشارکتی در ابتدا باید بدانید سود دوران مشارکت چیست؟ در هر تجارت و سرمایه گذاری علاوه بر سرمایه اولیه، یک مبلغی به عنوان سود حاصل می شود. اگر افراد کارگزار و سرمایه گذار افراد متفاوت از هم باشند، قرار دادی میان آن ها تنظیم خواهد شد و بر اساس آن میزان سود دوران مشارکت میان آن ها تقسیم خواهد شد. این سود شامل تمامی بهره برداری ها، ضرر و زیان ها و موفقیت ها می شود.

معمولا  با توجه به میزان سرمایه آورده شده و یا مهارت و تخصص کارگزار، درصد های سود دوران مشارکت می تواند متفاوت باشد.

نحوه تنظیم سود دوران مشارکت به چه صورت است؟

معمولا برای محاسبه سود دوران مشارکت در ابتدا تمامی مخارج اولیه، تهیه لوازم و ابزار مورد نیاز، بررسی میزان خسارت های وارده و …. بررسی و محاسبه می شود. سپس میزان سود باقی مانده با توجه به درصد هر کدام از طرفین میان آن ها تقسیم می شود.

نکته ای که در محاسبه سود در این دوران باید به طور کامل در نظر داشت. این است که، در ابتدا در قراردادی که میان طرفین امضا می شود، تمامی مشارکت ها تنظیم شده و به امضای هر دو طرف قرار داد می رسد. اگر واضح تر بخواهید بدانید سود دوران مشارکت چیست؟ مثال های زیر را بررسی کنید.

به طور مثال اگر شما به عنوان یک سرمایه گذار متعهد شده این تا مکانی را جهت راه اندازی کسب و کار و تجارت  در اختیار کارگزار قرار دهید و برای تهیه آن ملک مجبور به اخذ وام شده اید.

شخص کارگزار هیچ گونه مسولیتی در قبال قسط های پرداختی وام ندارد. زیرا شما در ابتدا در قرارداد مشخص کرده اید که ملکی را تهیه خواهید کرد.

همچنین به طور مثال برای فهم بهتر سود دوران مشارکت چیست؟ در زمانی که شما ملکی آپارتمانی را خریداری کرده اید، و بعد از چند سال قسط بازسازی و … آن ملک را داشته باشند، سود دوران مشارکت به تمامی ساکنین و مالکین تعلق خواهد گرفت و شما نیز به عنوان مالک موظف به پرداخت آن خواهید بود. و نمونه های دیگر این چنینی. به طور کلی سود دوران مشارکت میزان مارکت در تمامی سود و ضرر و زیان ها می باشد.

🌟 پخش زنده آراد برندینگ شما را به ثروتمند شدن دعوت می نماید.
📺 پخش زنده ما را از اینجا ببینید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.0 پاسخ