سرمایه اولیه برای شروع تجارت

میزان سرمایه اولیه برای شروع تجارت چقدر است؟

در تجارت منظور از سرمایه فقط پول و دارایی مادی نیست بلکه موارد دیگری از جمله سرمایه اجتماعی یا استقرار مکانی نیز جزو دارایی های یک تاجر محسوب می شود.

در این مقاله قصد داریم تا به این نکات بپردازم که برای شروع تجارت نیاز به چه سرمایه هایی دارید؟

سرمایه اولیه برای شروع تجارت می تواند عدد صفر باشد.
احتمالا این جمله برای بسیاری از افراد، عجیب و باورنکردنی است اما واقعیت این است که اینترنت آن را عملی کرده است.
شما اگر بخواهید صاحب برند و کارخانه باشید و یا بخواهید مالک تجارت ساده ای بدون داشتن برند شوید، در هر دو صورت به سرمایه ی خاصی نیاز ندارید.

دلال و تاجر را هم برای شما معرفی کرده ایم تا گمان نکنید که نداشتن سرمایه یعنی دلال بودن. شما می توانید بزرگ ترین تاجر در حوزه محصول خود شوید اگر باور داشته باشید که راهی که به شما نشان می دهیم مسیری کاملا درست و آزمون شده است.

هر انسانی در زندگی خود یکسری دارایی هایی دارد که به واسطه ی این دارایی ها، قدرتمندی او مشخص می شود.

ما نیز در تجارت دارایی هایی داریم که باید تشخیص دهیم که کدام یک از این دارایی ها، به منزله ی رکن تجارت ما هستند.

اگر توانستیم تشخیص دهیم و از آن به نحو خوبی محافظت کردیم، روز به روز تلاش و همتان بر این ستون استوار تر می شود و رشد می کنیم.

سرمایه اولیه برای شروع تجارت

دارایی های یک تاجر چیست؟

خیلی ها فکر می کنند مهم ترین دارایی یک تاجر، سرمایه اوست. اما کسانی که در تجارت هستند، می دانند که اینگونه نیست. تاجران، پول و سرمایه را ثمره ی تجارت می دانند نه یک دارایی که قدرت آن ها را در عرصه ی تجارت مشخص می کند.

پول و سرمایه ی یک تاجر، مانند ثمره و میوه ی مثلا یک درخت سیب است. آیا بعد از چیده شدن و فروخته شدن سیب ها و ثمره ی این درخت، ارزش این درخت و قدرت او از بین می رود؟

تجارت نیز دقیقا همینگونه است. اینطور نیست که همواره تاجران، پول دار باشند؛ گاهی هست که سرمایه ای ندارند اما همچنان تاجر هستند و قدرت این را دارند که دوباره از ثمره ی تجارت که همان پول باشد، بهره مند شوند.

دارایی تاجر

اولین و مهم ترین دارایی تاجر

هر انسان و موجودی، برای محکم شدن و استوار شدن، اولین چیزی که نیاز دارد، این است که استقرار مکانی داشته باشد. در واقع اولین دارایی و نیاز یک تاجر موفق این است که استقرار مکانی داشته باشد تا بتواند ساختن بنای خودش را شروع کند.

اگر اهمیت این مطلب درک شود، تمام تمرکز کار بر روی ایجاد آن خواهد رفت و باید هم همینگونه باشد.