دوره آموزشی وبمستری سایت – جلسه اول

بسم الله الرحمن الرحیم

با عرض سلام و وقت بخیر خدمت یکایک همکاران عزیز امیدوارم که حالتون خوب باشه!

در قسمت های قبلی ما در رابطه با دوره های مختلفی صحبت کردیم که شما عزیزان میتوانید از طریق سایت آراد برندینگ از آن مطالب بهره مند شوید.

برای شروع به کار حتما میبایست دوره آموزشی بهینه سازی وب سایت را تکمیل بفرمایید. عزیزانی که اولین بار هست که با ما آشنا شده اند کافیست از منو آموزش، آموزش های گذشته رو کامل مطالعه نمایند.

بخشی که امروز در رابطه با آن صحبت میکنیم آنالیز وب وبمستر می باشد و در ادامه به تکنیک های ارتباط با مشتریان نیز پرداخته می شود.

لازم به ذکر است تمامی این دوره ها برای نمایندگان آراد برندینگ رایگان هست و میتوانید از آن بهره مند گردید. همانطور که گفتیم امروز میخواهیم درباره آنالیز و وبمستر صحبت کنیم ابتدا به سراغ آنالیز می رویم.

آنالیز سایت

هر سایتی به یک وبمستر متصل است. وبمستر، مرتبط با سایت گوگل است و تمامی گزارش ها و آمارهایی که از طریق وب مستر ارائه می شود، تماما از جانب گوگل صادر شده و دقیق و بدون نقص می باشد.

در جلسات قبلی در رابطه با سایت مپ و روبو txt صحبت کردیم. امید است افزونه های ذکر شده در فیلم و آموزش های قبلی را مورد بهره برداری قرار داده باشید.

دسترسی به وب مستر

برای اینکه شما به وبمستر سایت متصل شوید نیاز است که یک تیکت به بخش پشتیبانی سایت ارسال بفرمایید تا دسترسی وبمستر را به شما بدهند.

برای این موضوع یک آدرس جیمیل مورد نیاز است که می بایست این آدرس جیمیل را برای واحد پشتیبانی ما ارسال کنید تا  آنها دسترسی وبمستر را برای شما فعال کنند.

زمانی که شما وارد صفحه وب مستر سایت خودتون میشید، ۳ گزینه رو مشاهده می کنید.

 

 

  • crawl errors: در این بخش ارور ها و خطاهای سایت شما نشان داده می شود که میبایست این خطاها هر چه سریع تر رفع شود. سه تیک سبز رنگ را در زیر آن مشاهده می کنید که حتما میبایست سبز رنگ باشد.
  • Search Analytics: آمار سایت را نمایش میدهد.
  • Sitemaps: سایت مپ نقشه سایت شماست که در جلسات گذشته مفصل در این مورد صحبت کردیم.

حالا در ادامه با منوهای سمت چپ سایت آشنا میشیم:

  • Dashboard
  • Messages: در این بخش پیغام هایی که از سمت گوگل برای شما ارسال می شود را مشاهده می کنید.
  • Search Appearance: این بخش دارای یکسری زیرمنو و گزینه ها داره که در آینده مفصلا توضیحاتش ارائه خواهد شد.
  • Search Traffic
  • Google Index
  • Crawl

تمامی این گزینه ها در آموزش های بعدی مفصلا توضیح داده خواهد شد.

افزایش مشتری از طریق وب مستر

اما برای شروع چنانچه شما از قبل وبمستر دریافت کرده اید از بخش سرچ آنتیکس وارد شوید و بررسی کنید که سایت شما در چه عبارت هایی صفحه اول است.

نموداری در این بخش مشاهده میکنید که تعداد کلیک های روزانه شما را نمایش می دهد برای مثال در این یک ماه خرید نخود بیشترین کلیک را گرفته است و وقتی از طریق گوگل سرچ میکنید میتوانید بالا بودن جایگاه آن (جایگاه سوم ) را مشاهده کنید.

چنانچه مکان ما از مکان سوم به مکان اول منتقل میشد تعداد کلیک های ما از ۱۷ تا به بالای ۵۰ تا افزایش می یافت و این امر نشانگر اهمیت جایگاه در گوگل در کسب مشتری و سود آوری می باشد.

عبارت هایی که جایگاه ندارد را میتوانید با کلیک روی گزینه کلیک مشاهده کنید برای مثال خرید و فروش عدس صفر کلیک داشته است و این ناشی از جایگاه پایین (جایگاه هفتم) آن می باشد و باید رتبه بالاتری را کسب کند برای کسب رتبه بهتر باید مطلب اصلاح شود و سئو ۲۰۱۸ روی آن اجرا گردد.

برای کسب جایگاه می بایست شما بروز باشید.

عبارت هایی که کلیک ها و جایگاه های پایینی دارند نیاز به توجه خاص دارد و باید طبق قواعد گفته شده تولید محتوا کنید که تمامی این مطالب و دوره های مقدماتی لازم را میتوانید از سایت ما دریافت نمایید.

باتشکر از همراهی شما عزیزان موفق و موید باشید.