📺 کلاس های مجازی - اساتید در انتهای هر کلاس، سوالی را از مباحث جلسه طرح می کنند که در بخش پرسش و پاسخ قرار داده می شود.
❓ در بخش پرسش و پاسخ عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.
نحوه پرداخت پول

خرید از تامین کننده و نحوه پرداخت پول در تجارت

خرید از تامین کننده و نحوه پرداخت پول در تجارت چگونه است و باید به چه صورتی انجام شود؟ از کجا تامین کننده پیدا کنیم و چگونه باید از او خرید کرد و پول را به وی پرداخت نمود؟

این ها موضوعات مهمی برای هر تاجری است که باید بداند و الا نمی داند که چگونه باید تجارت خود را شروع کند. یک تاجر جنس را از تامین کننده خریداری می کند و بعد به مشتریانش می فروشد، حال این مشتریان در داخل ایران فعالیت داشته باشند و یا خارج. حال سوال اینجاست که ما چگونه می توانید پول را به تامین کننده بدهم و سرمان کلاه نرود و ریسک نکرده باشیم؟ با ما همراه باشید:

تامین کننده کیست؟

هر کس، هر گروه، کارخانه، تولید کننده و یا واسطه ای که بتواند محصول مورد نیاز مشتری را تامین کند، به عنوان تامین کننده شناخته می شود و این تامین کنندگان صرفاً یک نفر یا یک شرکت نیستند. بلکه یک زنجیره ای را تشکیل می دهند که آن را زنجیره تامین می نامیم.

توجه

برای دستیابی به تامین کنندگان دسته اول باید از روش مهندسی معکوس استفاده کرد. یعنی بجای اینکه شما تامین کننده دسته اول را پیدا کنید، تامین کننده دسته اول باید شما را پیدا کند.

زنجیره تأمین متشکل از تمام سازمان ها و فرایندهایی است که مستقیم یا غیر مستقیم در تأمین نیازهای مشتری در‌گیر هستند. زنجیره تأمین نه تنها تولید کنندگان و تامین کنندگان، بلکه حمل و نقل، انبارها، فروشگاه ها و خود مشتریان را نیز شامل می شود.

چگونه یک تامین کننده کالا را تایید اعتبار کنید؟

اغلب اوقات، کلاهبرداران اطلاعات تماس صحیحی برای کسب و کارشان عرضه نمی کنند. آنها آدرس و شماره تلفن اشتباهی ارائه می دهند. تمام خریداران بایستی با تامین کنندگان خود پیش از تصمیم به یک فرآیند فروش، شخصا تماس حاصل کنند.

گوگل می تواند یک وسیله خوب برای تحقیق در مورد شخصی باشد که می خواهید با او معامله ای داشته باشید. این جستجو در مورد افراد، ممکن است کمی سخت باشد چرا که گزینه های زیادی در اختیار نداریم، اما من پیشنهاد می کنم جزئیات بانکی را درخواست کنید و همچنین دیگر موارد مرتبط با بررسی یک کمپانی را از تامین کننده بخواهید.

البته روش های دیگری هم وجود دارد که در آینده به صورت تخصصی در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

پرداخت پول به تامین کننده

چگونه به تامین کننده پول بدهیم؟

این سوال از نگاه مردم عادی خیلی سطحی پاسخ داده می شود. اگر این سوال را از آنان یا مشاوره های کم سواد یا بی تجربه بپرسید به شما خواهند گفت: شماره کارت تامین کننده را میگیرید و قبل از خرید کردن، استعلام قیمت می کنید و سپس هنگام خرید کردن به او پول می دهید. این یک جوابی است که اکثر مدیران و کارشناسان کسب و کار به شما خواهند داد و خطر و ریسک بسیار بالایی دارد. خطراتی چون:

  • اگر به تامین کننده پول را دادم و جنس را نداد چی؟
  • اگر پول را دادم و جنس غیر اصلی و بی کیفیت ارائه داد چی؟
  • اگر کالا یا محصول را به موقع تحویل نداد چی؟
  • اگر مشتری مرا پیدا کرد و مرا دور زد چی؟
  • و…

این ها همه سوالاتی است که تاجر در ذهن دارد و با جواب قبلی به آن پاسخی داده نمی شود. پس نیاز به یک متخصص و مشاور حرفه ای احساس می شود و اینبار جناب استاد علیرضا شعبانی مشاور فروش و بازاریابی آراد برندینگ به شما آموزش خواهند داد. جهت دریافت آموزش صوتی کسب و کار و خرید از تامین کننده و نحوه پرداخت پول بر روی دکمه زیر کلیک کنید.