📺 کلاس های مجازی - اساتید در انتهای هر کلاس، سوالی را از مباحث جلسه طرح می کنند که در بخش پرسش و پاسخ قرار داده می شود.
❓ در بخش پرسش و پاسخ عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.
کلاس های آنلاین

حضور در کلاس های آنلاین

یک  چند روزی صبح­ها نبودیم، بعد چند روز دوباره فایل روزانه و نکات روز. برویم سراغ نکات روز امروز و ببنیم می­خواهیم در مورد چه چیزی صحبت بکنیم؟
نکته اول: که وجود دارد در مورد کلاسهایی است که من شنبه برگزار می­کنم. شنبه کلاس را من برگزار می­کنم، یکشنبه، دوشنبه، سه شنبه و چهارشنبه مهندس نظام پرور و مهندس زیارکلایی برگزارمی­کنند. معمولاً این دو بزرگوار کلاس­هایشان را ضبط می­کنند و در کانال خودشان قرار می­دهند، من این کار را انجام نمی­دهم چون کلاس آنلاین، صحبت آنلاین، یک بحث­هایی ممکن است بشود که بعداً ممکن است در فایل ضبط شده خیلی به درد نخورد. پس اگر فکر می­کنید که کلاس­های من به درد می­خورد به صورت آنلاین در کلاس شرکت کنید، من هیچ وقت فایل ضبط شده را در کانال قرار نخواهم داد. چند باری بچه­ها درخواست کرده بودند این کار انجام نمی­شود، اگر دوست داشتید فقط به صورت آنلاین در کلاس­ها شرکت بکنید. این در موردکلاس­های آنلاین.

نکته دوم: بعضی از بچه­ها در مورد دو گروه فنی سوال می­پرسند، کسانی که کار می­کنند در مورد این که با کدام گروه کار بکنند از من سوال می­پرسند. هیچ فرقی نمی­کند. یک مثالی مهندس نظام پرور می­زد قشنگ بود، می­گفت شما وقتی وارد بانک می­شوید باجه ۱ ،۲ و ۳ دارد، حالا آراد هم باجه ۱ و ۲ دارد می­توانید از هر کدام از دو باجه که خواستید استفاده بکنید. می­توانید هم از گروه مهندس زیارکلائی استفاده کنید و هم از گروه مهندس نظام پرور، می­توانید هم فقط با یکی از آنها کار بکنید. معمولاً بچه­هایی که به من
می­گویند مثلاً برای مطلب نویسی، یا برای طراحی، یا برای هر چیز دیگری نگاه می­کنم ببینم کدام گروه خلوت­تر است سفارش­شان را به آن گروه می­دهم. پس فرقی نمی­کند، از هر کدام از دو گروه که خواستید می­توانید استفاده بکنید. هیچ فرقی بین دو گروه وجود ندارد.

اما نکته سوم: روزهای خوب، روزهای بد. همیشه زندگی، اقتصاد و دنیا یک روزهای خوب دارد و یک روزهای بد دارد. این یک چیز کاملاً طبیعی است. اگر در روزهای خوبتان یک سری کارها را انجام ندهید روزهای بدتان فرا می­رسد و اگر در روزهای بد هستید یک سری کارها را انجام بدهید تا وارد روزهای خوب بشوید. یعنی چی؟ اگر امروز در روزگاری هستید که پول در نمی­آورید، وضعتان خوب نیست، دغدغه­های مالی شما زیاد است، زنگ خورتان کم است، پرتلاش باشید، زیاد مطلب بنویسید، زیاد کار بکنید و بعد نتایجش را ببینید. کار کردن و یا کار نکردن در اینترنت، در سایت و در برندینگ به صورت لحظه­ای جواب یا عدم جواب نیست. اگر شما امروز کار بکنید نتایجش را ۳ ماه دیگر می­بینید. اگر امروز که دارید خوب می­فروشید، کار نکنید زنگ خورتان، افت زنگ خور و افت مالی خودتان را ۳ ماه دیگر می­بینید. برای همین بچه­هایی که موفق نیستند، ضعیف هستند، امروز نا امید هستند. هر چقدر هم به آنها
می­گوییم تلاش کنید تا دو ماه دیگر، سه ماه دیگر جواب بگیرید چون به ذات، نتیجه­گرا هستیم، این برایشان سخت می­شود و خیلی سخت کار می­کنند. طرف مقابل اینها، نقطه مقابل اینها، کسانی هستند که امروز خوب می­فروشند، ماهی ۲۰ تومان، ۱۵ تومان درآمد دارند و چون دارند خوب می­فروشند حواسشان به مشتری­های خودشان پرت می­شود و آن کارهایی که باعث شده بود این مشتری­ها بیایند مثل: تولید محتوا، کار کردن روی سایت­ها، این­ها را ول می­کنند. چون به لحظه هم مشتری­ها افت نمی­کنند، این را نمی­فهمند، ۳ ماه بعد یا ۴ ماه بعد می­فهمند که آنجا دیگر دیر شده است، دوباره باید ۴ ماه تلاش کنند تا بتوانند آن را جبران کنند.

کلاس های آنلاین

روزهای خوبتان را حفظ کنید.

روزهای خوب، اگر حواستان نباشد از بین می­رود. برای اینکه روزهای خوبتان پایدار بماند حتماً چند تا کار را انجام بدهید:
کار اول: آن چیزهایی که باعث شد مشتری به سمت شما بیاید یعنی کار کردن روی سایت­هایتان، تولید محتوا، افزایش سایت­ها، کار کردن روی شبکه­های اجتماعی را اصلاً فراموش نکنید.

کار دوم: خرده فروشی، ارسال ثمپل، کار کردن با مشتری­هایی که حجم خریدشان کم است، سودشان کم است اصلاً فراموش نشود. وقتی ۲ تا معامله می­کنید و در هر معامله ۱۰تومان، ۱۵ تومان سود می­کنید حالا معامله­ای که در آن ۳۰ هزار تومان سود باشد را دیگر انجام نمی­دهید، این شروع نابودی شماست، این شروع رفتن از روزهای خوب به روزهای بد است. پس تحت هر شرایطی حتی اگر یک معامله­ای ۲ هزار تومان سود دارد آن را انجام بدهید. این معامله­های خرد در آینده برای شما معامله­های کلان می­آورد، پس ورودی خودتان را نبندید.

کار سوم: مدیریت کردن پول­هایتان است. وضع­تان خوب است، خوب خرج می­کنید، یک روزهایی وضع­تان بد می­شود، به خرج کردن خوب هم عادت کردید، زندگی برای شما مشکل می­شود. پس پول­هایتان را مدیریت کنید و مشتری­های خودتان را هم مدیریت کنید. اگر امروز خوب می­فروشید فکر نکنید همیشه مشتری هست، مشتری­های خودتان را خوب نگهدارید، خوب مدیریت کنید که اگر روزی به هر دلیلی در روی این پاشنه نچرخید و روزگار خواست شما را اذیت بکند، بتوانید با روابط خوبی که با مشتری­های قبلی خودتان ایجاد کرده­اید، پول در بیاورید و روزهای خوبتان پایدار بماند.

کسانی که الان پول در نمی­آورید، نگران نباشید، روزگار به شما هم رو می­کند و کسانی که دارید خوب پول در می­آورید احتیاط کنید، ممکن است یک روزی در روی این پاشنه نچرخد و شما را بخواهد اذیت بکند.

امیدوارم همیشه روزهایتان خوب باشد، وضع­هایتان خوب باشد و هیچ وقت نا امید نباشید. اگر نا امید شدید می­توانید به من زنگ بزنید ولی بدانید ظرف ۳ ماه می­شود نا امیدی را به امید تبدیل کرد، پس تلاش کنید و پول در بیاورید.

برای ارتباط و دریافت مشاوره از استاد شعبانی می توانید با شماره ذیل تماس حاصل نمایید:

قائم مقام آراد

فایل صوتی توضیحات استاد شعبانی، قائم مقام گروه شرکت های آراد را می توانید در همین قسمت بشنوید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


2 پاسخ
 1. Avatar
  عبدالرضا باقری گفته:

  سلام و خسته نباشید
  این کلاس آنلاین با پخش زنده فرق میکنه؟ من میخواستم شرکت کنم ولی نمی دونم چطوریه؟
  یه سوال هم دارم اینکه همایشهای حضوری پنجشنبه و جمعه هنوز هم برگزار میشه یا نه؟ اگه بخوام شرکت کنم کی و کجاست. من تازه وارد آراد شدم و امیدوارم با کمک شما اساتید محترم و آرادی های عزیز موفق بشم.
  با تشکر

  پاسخ