حضور در نمایشگاه بین المللی برای صادرات کالا

حضور در نمایشگاه بین المللی برای صادرات کالا

در این فایل می‌خواهم درباره حضور شما در نمایشگاه‌های بین‌المللی صحبت کنم. اساسا این حضورها، براساس کسب‌وکاری که داریم، هزینه بسیار زیادی دارند و خیلی مناسب نیست. من هرگز به شما پیشنهاد نمی‌کنم به دنبال این باشید که در یکی از سمینارها یا کنفرانس‌های بین‌المللی غرفه‌ای بگیرید و بعد در آنجا برنامه خود را اجرا کنید. اما به عنوان یک مراجعه‌کننده ممکن است تعدادی از مشتری‌های شما در این نمایشگاه‌ها حضور داشته باشند و این برای شما خوب است. یعنی شما می‌توانید به عنوان یک مراجعه‌کننده و بازدیدکننده در این نمایشگاه‌ها شرکت کنید و خود و محصولتان را به تمام غرفه‌دارهایی که در آن محل حضور دارند معرفی کنید و این فرصت را برای خود ایجاد کنید تا شما را بیشتر بشناسند. اما گرفتن یک غرفه در این نمایشگاه‌ها خوب نیست. اما به جای آن چه کاری می‌توانیم انجام دهیم؟

پیشنهاد:

پیشنهاد من این است که اولا براساس تقاضاها در بازار دنیا خود و حضورتان را ثابت کنید. یعنی فرصت‌ها را به این شکل ایجاد می‌کنیم که مشتری‎های مختلف در سراسر دنیا دنبال محصول می‌گردند و ما را پیدا می‌کنند. در نتیجه ما این فرصت را پیدا می‌کنیم که وقتی آن‌ها در اینترنت دنبال محصول و تأمین‌کننده و تولیدکننده می‌گردند، براساس روش‌هایی که آموزش داده‌ایم، به ما دسترسی پیدا کنند. ارتباطات ما با تعدادی تاجر، تولیدکننده و فروشنده آن محصول در اقسی نقاط دنیا برقرار می‌شود. بعد از آن باید برنامه تور بگذاریم. مثلا امروز متوجه می‌شویم که تا الان مشتری‌های بسیار زیادی از امارات، عمان، بحرین، تانزانیا، رسیلانکا و کشورهای مختلف دنیا با ما ارتباط داشته‌اند. تریدر، تأمین‌کننده، تولیدکننده، مصرف‌کننده نهایی، تاجر یا هر چیز دیگری که بوده‌اند با ما ارتباط گرفته‌اند. به جای آنکه هزینه زیادی صرف کنید و در نمایشگاهی که رقبای زیادی وجود دارند سعی کنید خود را نشان دهید و در محل مقایسه با این تاجرا، تولیدکننده‌ها و فروشنده‌های دیگر قرار بگیرید، بهتر است این برنامه را به صورت خصوصبی داشته باشید. یعنی چکار کنید؟

در یک هتل یک مهمانی شام می‌دهید و یک سالن کنفرانس می‌گیرید و از مهمانان خود در آن کشور به صورت خصوصی دعوت می‌کنید. این افراد به محل می‌آیند و با شما ارتباط می‌گیرند. هم سطح کارتان بالاتر است و هم تجربه به ما نشان داده که در این مهمانی‌ها چون پرزنت‌کردن‌ها خصوصی است و احترام بیشتری برای مشتری قائل شده‌اید و او کار را زیباتر دیده است و از طرفی رقبا در این سمینارها وجود نداشته‌اند، فرصت‌های خیلی بهتری پیش می‌آید. تجربه من این بوده است که از هر ده نفری که در این سمینارها شرکت می‌کنند سه نفر آن‌ها با ما قرارداد می‌بستند و فرصت‌های تجاری بسیار خوبی ایجاد می‌شد. از طرفی بعد از آن سمینار هم این فرصت را دارید تا به صورت خصوصی با این افراد جلسه کنید و کار خود را پیش ببرید.

 

حضور در نمایشگاه بین المللی برای صادرات کالا

تغییر روش:

بعضی روش‌ها را باید تغییر داد. مدت‌ها است که تجار مختلف دارند کار می‌کنند و متأسفانه هنوز کار خود را براساس روش‌های جدید دنیا انجام نمی‌دهند. خود این مسئله خیلی برای کسب‌وکار شما ضرر دارد. پس به مدل‌هایی بچسبید و به مدل‌هایی توجه کنید که بتواند بهینه و کم‌هزینه باشد و با راندمان بهتری خروجی بدهد. حتما نباید مدل‌های پرهزینه همیشه راندمان‌های خوبی داشته باشند. این طور فکر نکنید که هر چیزی که گران‌تر است حتما دلیل خاصی دارد. شاید به این دلیل است که دیگران مدل‌های خوب‌تر و بهینه‌تر را نمی‌شناسند یا در آن تجربه نداشته‌اند یا حتی به آن فکر نکرده‌اند. پس شما دنبال این باشید که اگر می‌خواهید کاری انجام دهید و هزینه زیادی بکنید از یک مشاور خوب استفاده کنید تا بتوانید با کمترین سرمایه‌ها خروجی‌های خوبی از کسب‌وکارتان بگیرید و بهترین نتیجه‌ها را به دست آورید.

دوستانی که می‌خواهند مجموعه تولیدی خود را توسعه دهند یا به کار صادرات علاقه دارند حتما روی تلگرام یا واتس‌آپ به من پیام دهند تا سر فرصت وقتی تعیین کنیم و با هم صحبت کنیم.

برای ارتباط و دریافت مشاوره از استاد نظام پرور می توانید با شماره ذیل تماس حاصل نمایید:

مشاور تجاری و برندسازی

فایل صوتی توضیحات استاد نظام‌پرور، مدیر توسعه کسب‌و‌کار و مشاور امور صادراتی گروه شرکت‌های آراد را می توانید در همین قسمت بشنوید.

 

 

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0 پاسخ