آراد برندینگ به شما کمک می کند درآمدهایتان را چندین برابر افزایش دهید.

با ارسال عدد ۲ به سامانه ۳۰۰۰۲۱۱۹
آراد برندینگ

تکنیک صادرات در کانال انگلیسی آرادبرندینگ

قرار است در کانال انگلیسی آرادبرندینگ برخی تکنیک‌ها و روش‌های فروش را به شما بگوییم. این کانال بیشتر برای افرادی است که می‌خواهند صادرات کنند، امور صادراتی برای آن‌ها بسیار مهم است و داستان برای آن‌ها جدی می‌شود.
همین‌طور که می‌دانید بیش از ۹۳ درصد صادرات ما از ایران به کشورهای دیگر، مربوط به کشورهای آسیایی است. در واقع قاره آسیا بسیار مهم است. ۹۳ درصد صادرات ما به این کشورهاست و تقریبا ۴٫۱ درصد صادرات ما به کشورهای اروپایی است. به‌خصوص آلمان، ایتالیا، اسپانیا و هلند از کشورهایی هستند که ما صادرات داریم.

راه‌اندازی سایت‌هایی به زبان‌های خارجی

اگر می‌خواهیم سایت‌هایی راه‌اندازی کنیم، باید به چه زبانی راه‌اندازی بشود؟ این سؤالی است که بسیاری از دوستان از من می‌پرسند. چند زبان است که بسیار مهم است. یکی انگلیسی است و یکی عربی. و روسی، ترکی و حتی کردی، زبان‌هایی هستند که برای ما کاربرد دارند. مثلا زبان پرتغالی برای کاربردی ندارد. این‌طور نیست که ما بخواهیم برای تک‌تک کشورها سایت راه‌اندازی کنیم. مثلا برای فرانسه، به زبان فرانسوی بنویسیم، برای آلمان، سایتی به زبان آلمانی داشته باشیم. این برای ما کاربردی ندارد.

کدام زبان مهم‌تر است؟

تقریبا اکثر افرادی که به دنبال محصولات صادراتی هستند و می‌خواهند از یک کشور دیگر جنسی را بگیرند، یا به انگلیسی جستجو می‌کنند یا به عربی. اگر ما در ایران هستیم و می‌خواهیم صادر کنیم، این دو زبان، زبان‌های اصلی هستند. پیشنهاد من این است که با زبان انگلیسی آغاز به کار کنید؛ چراکه هزینه‌های انگلیسی به مراتب از هزینه سایت‌های عربی پایین‌تر است و راحت‌تر جواب می‌گیرید.
من به بسیاری از دوستان گفتم حوزه انگلیسی را حداقل با پنج یا ده سایت شروع کنند. بسیاری از دوستان ما در آراد، آغاز به کار کردند و به من گفتند که: «در کمتر از دو ماه فروش ما آغاز شده است. ما مشتری‌های خود را پیدا کردیم. در همین دو ماه پول ما برگشت؛ یعنی تمام هزینه‌های که برای سایت‌های انگلیسی کرده بودیم. توانستیم به‌راحتی به همان اولین و دومین مشتری که برای ما آمد، کالا را بفروشیم». این دوستان در بازار ایران بسیار قوی شده بودند و تأمین‌کننده‌هایی قوی داشتند، قیمت‌های بسیار خوبی داشتند و به‌راحتی توانستند مشتری‌های خارجی خود را متقاعد کنند که از آن‌ها جنس بخرند.

غلبه بر ترس‌ها و تردیدها برای موفقیت

من سه‌شنبه در جلسه تهران موضوعی را آموزش دادم، فایل صوتی آن هم در کانال آرادبرند قرار گرفته است. در رابطه با صادرات و توسعه مشتری صحبت کردم. پیشنهاد می‌کنم حتما این فایل را گوش بدهید. زمان بگذارید و یاد بگیرید که چگونه می‌شود صادر کرد. بسیاری از شما ترس دارید. من در رابطه با ترس‌های صادراتی صحبت کردم. فکر می‌کنید باید حتما متخصص باشید، باید حتما بلد باشید. بایدهایی را برای خودتان چیدید، شرط‌هایی را گذاشتید. در ذهن شما گزینه‌هایی قرار گرفته که اگر من این‌طور باشم، می‌توانم موفق شوم. در حالی که این «اگر»ها اصلا در بحث صادرات مهم نیستند. چراکه مشتری‌های صادراتی، مشتری‌هایی که می‌خواهند از ایران جنس بگیرند، خودشان پولدار هستند، توان پولی آن‌ها بسیار بسیار بالاست، حتی ارزش پولی آن‌ها بالاست.

همچنین بخوانید:  صادرات به اردون و مشکل صادرات به اردون چیست؟

زدودن باورهای غلط فکری

من مثال‌های بسیاری در این جلسه زدم، پیشنهاد می‌کنم شما هم حتما گوش بدهید. سعی کنید عقب نمانید. بسیاری از دوستان ما در آراد عقب می‌مانند. من به یاد دارم که در سال ۹۲ گفتم: بیایید در حوزه برندینگ کار کنید. در سال ۹۲ که این حرف را زدم، بسیاری گفتند: چه کسی اینترنتی پول می‌دهد و می‌خرد؟ عده‌ای گوش ندادند و عده‌ای گوش دادند. آن‌هایی که گوش دادند، الان هم مشغول به کار هستند و دائما پول درمی‌آورند. آن‌هایی که گوش ندادند، بعد از یک سال که نگاه کردند و پشت صحنه ایستادند تا ببینند چه خبر می‌شود، دیدند آن‌هایی که شروع کردند، پول خوبی درآورند. بعد می‌گفتند: تازه می‌خواهیم شروع کنیم. اما باز هم شک داشتند که چه محصولی انتخاب کنیم، آیا من موفق می‌شوم یا نمی‌شوم. آیا آراد راست می‌گوید یا نه، شاید آن فرد شانس داشت و موفق شد، من شانس ندارم.
چنین حرف‌هایی به خود می‌زنید و باورهای غلطی در خود به وجود می‌آورید و این باعث می‌شود که شما ناموفق بمانید. این بسیار مهم است. موفق شدن تابع مسیر است. هرکس در این مسیر قرار بگیرد، هرکس بگوید: «مهندس، من می‌خواهم دست در دست شما بگذارم. هرچه گفتید، با هم جلو می‌رویم.» من تضمین می‌کنم که شما هم موفق بشوید. چرا موفق نشوید؟ به چه دلیل؟ از چه می‌ترسید؟ نهایتِ نهایت آن چیست؟ چرا به خودتان می‌گویید که من شانس ندارم و موفق نمی‌شوم؟ یک‌بار دلیل آن را بررسی کنید.
بسیاری از این‌ها به دلیل قالب و شکلی است که مغز ما به خود گرفته است. مدل فکری، تفکر و باورهای ما این است. در محیط و خانواده‌‌هایی زندگی می‌کنیم، به مدرسه‌ها و دانشگاه‌هایی رفتیم که مدام به ما گفتند: «نه، نمی‌شود. تو نمی‌توانی. فقط می‌توانی کارگر باشی». یاد بگیرید رئیس باشید، یاد بگیرید مدیر باشید. این بسیار مهم است که شما به‌عنوان یک مدیر بدانید چگونه می‌توانم مدیریت کنم، چگونه می‌توانم از این فضا و شرایطی که برای من به‌ وجود آمده است، استفاده کنم.

صادرات آسان در یک ساختار مناسب

صادرات کار سختی نیست. مثل این می‌ماند که شما نشستید و یک مشتری وارد مغازه شما می‌شود و بعد می‌گوید: این جنس را به من بده. آیا فروش به چنین شخصی سخت است؟ مثلاً یک پفک می‌خواهد، می‌گویید: بیا این هم پفک. فروش به این شکل که سخت نیست. این سخت است که شما پفک را به خانه مردم ببرید و بگویید: پفک بخرید. در فضای صادراتی که ما برای شما ایجاد کردیم، این‌گونه نیست که شما به دنبال مشتری‌های صادراتی بروید و بگویید: خواهش می‌کنم بیایید، این نمونه محصولات من را ببینید و بخرید.
ما ساختاری را ایجاد می‌کنیم که خود مشتری به سمت شما می‌آید. پول هم همراه خود دارد. می‌گوید: «من این محصولی که شما دارید، می‌خواهم. این هم پول». اینکه سختی ندارد. می‌گویید: پول را بده و جنست را بگیر. تمام شد.
بسیاری از ما می‌ترسیم، فکر می‌کنیم تجارت هنوز هم به همان شیوه‌های سنتی قدیم انجام می‌شود که باید به کشورهای مختلف برویم و در آنجا بازاریابی حضوری انجام بدهیم. این روش واقعا سخت است. یعنی اگر کسی بگوید می‌خواهم به این روش صادر کنم، به او می‌گویم: رهایش کن، تو می‌خواهی خودت را اذیت کنی، می‌خواهی با سختی‌ها مواجه بشوی، با اینکه شاید بتوانی. تو سرمایه‌هایت را از دست خواهی داد.

همچنین بخوانید:  بهترین روش فروش

هزینه بالای تجارت به روش‌های سنتی

اگر بخواهید سفری به امارات بروید، حتی اگر بخواهید سه روز در آنجا بمانید، باید حداقل سی میلیون تومان هزینه کنید. اگر بخواهید یک سفر ده روزه به عراق بروید، اگر بخواهید یک هفته در عراق بمانید، باید حداقل بیست میلیون تومان پول داشته باشید. پس این‌طور نیست که ما بخواهیم باز هم به شیوه سنتی عمل کنیم، ما سر جای خود می‌نشینیم، در فضای اینترنت برای سایت‌های انگلیسی و عربی تبلیغ می‌کنیم و بعد مشتری‌ها با ما ارتباط برقرار می‌کنند. پول هم دارند و خودشان خواهان ما هستند. خود آن‌ها جستجو کردند تا به ما وصل شوند و ما را در اینترنت پیدا کردند و حالا، خواهان ما هستند. فروش به چنین انسان‌هایی بسیار ساده و راحت است.

یادگیری با آرادبرندینگ

تکنیک‌های فروش را یاد بگیرید. بارها این موضوع را به شما تأکید کردم که یاد بگیرید. باورهای غلطی مثل «من نمی‌توانم» و «سخت است» را فراموش کنید. فقط ذهن شما برای یادگیری آزاد باشد و بگذارید راحت فکر کند.
یادگیری را شروع کنید. فایل‌های صوتی در کانال هست، آموزش‌های ما در شبکه‌های مجازی و کلاس‌های آنلاین هست و آموزش‌های ما در جلسات حضوری نیز هست. ما از شنبه تا پنج‌شنبه و حتی جمعه، هر روز در حال آموزش دادن هستیم. شنبه، یکشنبه و دوشنبه کلاس‌های مجازی و آنلاین برگزار می‌شود. سه‌شنبه، چهارشنبه و پنج‌شنبه و جمعه کلاس‌های حضوری برقرار است. سه‌شنبه‌ها خود من در تهران هستم، چهارشنبه‌ها مهندس شعبانی، جمعه‌ها مهندش نظام‌ پرور و پنج‌شنبه‌ها در قم هر سه ما حضور داریم.
همه روزها و ایام هفته را با آموزش دادن در کنار شما هستیم. امیدوارم شما هم بیایید و یاد بگیرید، مثل سایر آرادی‌هایی که موفق شدند و هر روز پول درمی‌آورند. اگر دقت کرده باشید، آرادی‌های قوی در جلسات ما شرکت می‌کنند. و آن‌هایی که ضعیف هستند بهانه می‌آورند که: مسافت دور است، نمی‌رسم، وقت نمی‌کنم.
دلیل ضعیف بودن چیست؟ آیا تا به حال به این موضوع فکر کردید که چرا یک نفر موفق می‌شود و یک نفر ضعیف و متوسط باقی می‌ماند؟ چرا قوی‌ها همیشه در حال یادگیری هستند؟ آیا آن‌ها مسافت دور ندارند؟ آیا آن‌ها سختی‌های زندگی را ندارند؟ آن‌ها چگونه کار خود را مدیریت می‌کنند؟ بیایید و کمی با قوی‌ها انس بگیرید و ارتباط پیدا کنید. اگر شما هم برنامه‌های آن‌ها را اجرا کنید، یقینا شما هم می‌توانید موفق بشوید.
حرف‌ها و توصیه‌های من را جدی بگیرید. من یقین دارم که شما هم می‌توانید.


آراد برندینگ


در همایش هایمان به شما می آموزیم به آسانی وارد دنیای پرسود صادرات شوید.

برای تکمیل فرم ثبت نام کلیک نمایید.


آموزش صادرات

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.0 پاسخ