توصیه های اقتصادی

توصیه های اقتصادی برای فعالان اقتصادی

در این فایل صوتی می­خواهم در مورد توصیه­های صادراتی با شما صحبت کنم. خیلی از شما با بحث­های مختلفی در زمینه صادرات مواجه هستید و به علت­های مختلفی دست از این که کارتان را بخواهید شروع کنید در حوزه تجارت بین الملل یا صادرات برداشتید. علت­های آن هم می­تواند مسائل مختلفی باشد: تصورات اشتباه یا برداشت­­های اشتباه شما نسبت به کسب و کاری که دارید و تصوری که نمی­شود، نمی­توانیم، راهی ندارد، هزینه­اش زیاد است، برای ما ممکن نیست، مقدور نیست، من زبان بلد نیستم و همه این­ها عامل این می­شود که شما نتوانید وارد بازار بشوید. این تصورات مانع می­شود، یعنی خود شما مانع خودتان ­شدید. به جای این که دنبال راه حل­های مطلوبی برای انجام این کار بگردید، برای این که بتوانید مسیرتان را درست کنید و بتوانید به اهداف بزرگتری برسید خودتان را متوقف کرده­اید. این خیلی بد است و واقعاً برای شما هزینه بسیار زیادی دارد. هزینه فرصت است، هزینه سرمایه است، هزینه خواب است. کارخانه­تان تعطیل می­شود، تولیدتان کم می­شود، نیروی کارگرتان کم می­شود، سرمایه­ای که می­توانستید از آن سود بیشتری بکنید سود کمتری می­کنید.

توصیه های اقتصادی

از همه مهمتر استعداد خودتان که می­توانسته در مسیری برود که بتواند سود و رشد بیشتری داشته باشد، جایگاه بهتری داشته باشد. اگر خیلی از شما دوستان ابتدای سال تا الان با ما شروع کرده بودید حداقل به چند تا کشور دنیا تاکنون صادرات کالا داشتید. مسیری که ما گفته بودیم پیش رفته بودید تا الان می­توانستید مشتری­های خارجی داشته باشید. اگر تجربه نداشتید در این کار، تجربه آن را بدست آورده بودید یا اگر تا حالا اقدامی نکرده بودید، اقدامی برای شما اتفاق می­افتاد. این ها ارزش­های خیلی زیادی برای شما بود که متأسفانه خیلی از دوستان به خاطر باورهای غلط یا باورهایی که در جامعه اشتباهاً به ما تزریق شده مانع از این شد که وارد این عرصه بشوند.

مثلاً ما باوری داریم که حتماً محصول خودمان را به کشورهای اروپایی ارسال بکنیم در صورتی که دنیا تمایلش به این است که کالایش به کشورهای آسیای شرقی، آسیای دور، کشورهای درحال توسعه جهان سوم و کشورهای آفریقایی برود چون آنجا بهتر می­توانند بفروشند، بهتر می­توانند سود کنند، مشتری­های بهتری دارند، بهتر پول می­دهند و بحث­های مالی­شان خیلی راحت­تر است. این ها خیلی ارزش ایجاد می­کند و متأسفانه این را متوجه نیستید.

توصیه های اقتصادی

خیلی وقت­ها شما یک کالایی می­خواهید کار کنید و نگران این هستید که کیفیت کالای من کم است در صورتی که در دنیا خیلی­ها کالاهای بی­کیفیت می­خرند. نمی­گویم بی­کیفیت تولید کنید ولی دلیل نمی­شود که حتماً کالایی را که داشته باشید بالاترین سطح تولید و کیفی دنیا را داشته باشد و با محصولات آمریکایی و آلمانی بخواهد رقابت کند. محصول شما در ۸ میلیارد جمعیت دنیا جایگاه خودش را پیدا می­کند. در کل دنیا ۷۰۰ میلیون تا ۱ میلیارد آدم هستند که خیلی پول دار هستند و بقیه واقعاً پولی ندارند و شما این مسیر را درست درک نکرده­اید.

متأسفانه چون این باورهای غلط در ذهن ما هست مانع از این می­شود که بتوانیم کارمان را انجام بدهیم. بعضی از ما با خودمان می­گوییم که رقبای دیگری که در این زمینه هستند به ما اجازه نمی­دهند که ما کار کنیم و فکر می­کنیم که آن رقبا خیلی خوب دارند کار می­کنند در صورتی که رقبا اکثراً به روش سنتی دارند کار می­کنند و روش ما یک روش است که کاملاً می­تواند به شما بهترین خروجی­ها را بدهد، بهترین فیدبک­ها را به شما بدهد. به مراتب من حاضرم با تمام روش­ها از نظر هزینه­هایی که وجود دارد رقابت بگذارم و بگویم غیر از متد من شما هر روشی که می­گویید نسبت هزینه آن را به خروجی­اش بسنجیم، به شما ثابت می­کنم که با این چنین هزینه­ای تا ۱۰ برابر تا ۱۰۰ برابر خروجی بهتری می­توانید بگیرید، این چیزی است که تجربه به ما نشان داده است. ما با کمترین­ها از کارمان خروجی گرفتیم اما متأسفانه هنوز چون باورش نیست، متد را درک نکردید، روش را درک نکردید، هنوز واردش نشدید و این یعنی این که فرصت­های خودمان را برای گزینه­های بهتر از دست دادیم، برای بدست آوردن ثروت، برای بدست آوردن قدرت، برای بدست آوردن برند خودمان، جایگاه خودمان در بازار جهانی از دست دادیم.

اگر دوست دارید و واقعاً باور دارید که می­توانید تغییر کنید یا تمایل دارید ـ حالا باور ممکن است که نباشد ـ تمایل دارید که تغییر کنید و ساختارتان و سیستم­تان بهینه بشود و رشد کند و جایگاه­های خودش را بدست  بیاورد پیشنهاد من این است که حتماً با من ارتباط بگیرید تا با هم صحبت کنیم. تا من بتوانم به شما مسیر متفاوت­تری و تکنیکی یاد بدهم که بتوانید از آن استفاده کنید و خروجی­های خودتان را بگیرید.

برای ارتباط و دریافت مشاوره از استاد نظام پرور می توانید با شماره ذیل تماس حاصل نمایید:

مشاور تجاری و برندسازی

فایل صوتی توضیحات استاد نظام‌پرور، مدیر توسعه کسب‌و‌کار و مشاور امور صادراتی گروه شرکت‌های آراد را می توانید در همین قسمت بشنوید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0 پاسخ