آراد برندینگ به شما کمک می کند درآمدهایتان را چندین برابر افزایش دهید.

با ارسال عدد ۲ به سامانه ۳۰۰۰۲۱۱۹
آراد برندینگ
تفاوت فرهنگی در تجارت خارجی

توجه به تفاوت‌های فرهنگی در روابط تجاری

در تجارت خارجی ، مهم این است که شما رفتار طرف مقابل خود را با فرهنگی که دارد، مقایسه کنید. به‌طور مثال وقتی یک تاجر عرب‌زبان از مناطق خلیج‌ فارس با شما ارتباط برقرار می‌کند، باید بدانید که این تاجرها به روس‌ها حساس‌اند. یعنی اگر شما یک تاجر روس را با یک تاجر عرب‌زبان مقایسه کنید، آن فرد انگیزه پیدا می‌کند که با شما کار کنید یا تحریک می‌شود که با شما کار کند.

تحریک دو تاجر

در مورد یک تاجر روس هم همین‌طور است. اگر شما یک تاجر روس را با یک تاجر عرب‌زبان مقایسه کنید، همین نکته را در مورد آن فرد به‌دست خواهید آورد و متوجه خواهید شد که می‌توانید با تحریک یا مقایسه کردن این دو تاجر با یکدیگر، شرایط بهتری برای کار خود فراهم کنید.
به‌طور مثال، مشتری خارجی از امارات، قطر، کویت و یا بحرین با شما تماس می‌گیرد و در مورد پرداختش نگران است یا موارد دیگری پیش می‌آید. لازم نیست شما مستقیم به او بگویید: من با شما کار نمی‌کنم یا این شرایط را نمی‌پذیرم. می‌‌توانید به قیاس بگذارید، مثلا بگویید مشتری‌های روس‌زبان ما از مشتری‌های عرب‌زبان ما پولدارترند و بهتر با ما کار می‌کنند، بهتر پرداخت می‌کنند، به قیمت‌های بالاتری می‌خرند. خود این عامل تحریک مخاطب می‌شود و از طرفی، برای مخاطب شما نسبت به اینکه با شما کار کند، انگیزه ایجاد می‌کند. در مورد مشتری‌های روس هم با همین روش -اما برعکس- می‌توان کار کرد.
در تجارت خارجی مقداری خلاقیت به خرج بدهید. مطمئن باشید که می‌توانید گزینه‌های بسیار خوبی پیدا کنید.

مشاور تجاری و برندسازی

همچنین بخوانید:  خرید از طریق جستجو در اینترنت

آراد برندینگ


در همایش هایمان به شما می آموزیم به آسانی وارد دنیای پرسود صادرات شوید.

برای تکمیل فرم ثبت نام کلیک نمایید.


آموزش صادرات

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.0 پاسخ