🌟 پخش زنده آراد برندینگ شما را به ثروتمند شدن دعوت می نماید.

تعریف بازاریابی مصرفی

آشنایی با تعریف بازاریابی مصرفی و بهره مندی از آن می تواند در زمینه افزایش فروش موثر باشد.
از جمله بهترین روش هایی که می تواند ارتباط بین تولید کنندگان را با مصرف کنندگان فراهم آورد انجام بازاریابی مصرفی می باشد. این امر به دلیل مزایایی که دارا می باشد بیشتر مورد توجه قرار می گیرد.

🎁 در ARAD QA عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.

از همین رو بازاریاب با ارتباط مستقیمی که با مصرف کنندگان یک محصول دارد می تواند اقدام به معرفی و ارائه یک کالا نماید که در نتیجه این امر شرایط لازم در زمینه افزایش فروش و جذب مشتری فراهم می شود. درصورتی که تمایل به کسب آموزش ها و نکات بیشتری در این زمینه باشید کارشناسان ما آمادگی لازم برای ارائه این اطلاعات را دارا می باشند.

بازاریابی مصرفی به تاکتیک ها و استراتژی هایی اشاره دارد که در آن یک شرکت محصولات و خدمات خود را برای افراد مختلف تبلیغ می کند. این نوع بازاریابی، از حیث مشتری و استراتژی نقطه مقابل بازاریابی صنعتی است. هدف این نوع بازاریابی، ایجاد، تبلیغات و فروش محصولات برای استفاده مشتری در زندگی روزمره است.

اهمیت این نوع بازاریابی در بازار رقابتی بر کسی پوشیده نیست. در حال حاضر برای فروش بیشتر و توسعه تجارت¬ها و کسب و کارهای کوچک و بزرگ، بازاریابی تخصصی و کارآمد بهترین راهکار است.

تفاوت های بازاریابی صنعتی و بازاریابی مصرفی

در بازاریابی مصرفی تمرکز بر مزایای کالا است. خریداران بازار مصرفی تصمیمات احساسی تری می گیرند. مصرف کنندگانِ این بازار کمتر به یک پیام طولانی بازاریابی علاقه مند هستند. آنها از شما می خواهند که به طور واضح فواید کالاها را نشان دهید. پیام شما باید ساده و قابل درک باشد. در بازار مصرفی، مصرف کنندگان روند خرید بسیار کوتاه تری نسبت به بازارهای صنعتی دارند. آنها می توانند طی چند دقیقه تا چند روز خریداری کنند.

در این نوع بازاریابی مؤثرترین استراتژی های بازاریابی شما، باید روی نتایج و مزایایی که محصول یا خدمات شما برای مشتری به ارمغان خواهد آورد، متمرکز باشد. مشتریان می خواهند اطلاعات بیشتری در مورد یک محصول یا خدمات و مزایایی که کالاها و خدمات به آنها می دهد بشنوند.
برخلاف بازار مصرفی، خریداران بازار صنعتی منطقی تر تصمیم می گیرند و با دقت و حساسیت بیشتری اقدام به خرید می کنند. بازار صنعتی ، مشتریان بسیار محدودتری نسبت به بازارهای مصرفی دارد. پروسه خرید در این بازار پیچیده تر است و بخش های نیاز محدودتری دارد. بنابراین بازاریابی صنعتی پیچیده تر از بازاریابی مصرفی است و در صورت عدم مهارت بازاریابی، طیف وسیعی از مشتریان از دست می روند.

چالش های بازاریابی مصرفی

رویکردها و آنالیزهای تحقیقاتی منحصر به فرد در حوزه بازاریابی، مهمترین چالش های پیش روی بازاریابان محصولِ مصرفی را نشان داده است. “استراتژی بازاریابی” و “اولویت بندی” چالش برانگیزترین چالش¬های بازاریاب ها است. علاوه بر این دو، موارد دیگری نیز به عنوان چالش¬های بازاریابی مصرفی مطرح شده است:
• افزایش انتظارات مشتری: مصرف کنندگان مدرن، کنترل بیشتری به مزایای کالا و خدمات دارند. با ظهور دستگاه-های تلفن همراه، دسترسی گسترده به اینترنت و فراوانی منابع، مصرف کنندگان در هر زمان که بخواهند می توانند به اطلاعات مورد نظر خود دسترسی داشته باشند. این بدان معناست که آنها بسیار آگاه هستند و قبل از تصمیم¬گیری در مورد خرید، بسیاری از جزئیات را مطالعه می کنند. علاوه بر این مشتریان معمولاً از تاکتیک های بازاریابی آگاه هستند! بنابراین بازاریابان با چالشی بزرگ روبرو هستند. آنها باید محتواهایی هدفمند و شخصی سازی شده تولید کنند.

• چالش دیگر وجود بازارهای متعدد به واسطه شبکه¬های اجتماعی، پیام های متنی و ایمیل ها است. پیام رسانی شفاف، تولید محتوای خلاقانه، درگیر کردن مصرف کنندگان با محتواهای هدفمند و معنادار بهترین راه حل برای شکست چالش بازار شلوغ است.
• حتی اگر بازاریابان متوجه نیاز به محتوای شخصی شده و اهمیت برتری در یک بازار پر ازدحام باشند ، اجرای استراتژی های هوشمند اغلب با کمبود وقت یا منابع ممکن است انجام شود. برای حل این چالش نیاز به یک تیم قوی و آشنا به فناوری بازاریابی است.