🌟 پخش زنده آراد برندینگ شما را به ثروتمند شدن دعوت می نماید.

تجارت های پرسود در ایران و جهان کدامند؟

امشب می­ خواهم در مورد قشنگ­ ترین بحث تجارت صحبت بکنم. در مورد سود و تجارت های پرسود.

🎁 در ARAD QA عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.

تجارت قشنگی­ ها و خوبی­ های زیادی دارد، مثلاً محدودیت به مکان و زمان ندارید. هر لحظه، هر جایی­که دوست دارید می ­توانید باشید و کار کنید و پول دربیاورید. آقا بالاسر ندارید، محدودیت مالی برای رشد ندارید. خیلی خوبی های دیگری دارد ولی قشنگ­ ترینش، شیرین ­ترینش این سود است. در آن خیلی سود می­ کنید، خوب پول در می­ آورید و این جذابترین بخش تجارت است. امشب می­ خواهم در مورد سود صحبت بکنم. آن هم از دو بعد.

آیا فقط بعضی تجارتها تجارت های پرسود هستند؟

 1. کدام تجارت­ها پرسودتر است؟
 2. چند در صد سود باید در نظر گرفت؟

این عدد را مشخص بکنم.

اول در مورد بخشی صحبت کنیم که کسانی که شروع نکردند آن را خیلی چک می ­کنند. یکی از بچه ­ها چند شب پیش به من پیامک داده بود که مثلاً حوزه چرم بین ۱۰ تا ۳۰ درصد سود دارد، کم نیست؟ یا خیلی­ ها در جلسه تعیین محصول می­ گویند به نظر شما که مثلاً بازار را خوب می­ شناسید کدام محصول الان پرسودتر است؟ این سوال در واقع غلط است. چرا غلط است؟ شما می­ گویید در حوزه حبوبات چون ۴۰ هزار میلیارد تومان تراکنش وجود دارد، ولی در حوزه زعفران ۱۲۵۰ میلیارد تومان، پس حبوبات بهتر است. این آنالیز غلط است،

مگر شما وزیر اقتصاد هستید؟ این آنالیزها مال وزیر اقتصاد و برای آرایشگرها و راننده تاکسی­ هاست. آن بنده خدا باید جواب پس بدهد، این دوستان هم باید یک حرفی داشته باشند که شب بزنند. وگرنه شما می­ خواهید پول دربیاورید، چقدر؟ ماهی ۵۰ میلیون تومان؟ ماهی ۲۰۰ میلیون؟ ماهی ۵۰۰ میلیون؟ سالی ۱۰ میلیارد؟ سالی ۲۰ میلیارد؟

 

آیا فقط بعضی تجارتها تجارت های پرسود هستند؟

وقتی شما تجارت می ­کنید جامعه هدفت می­ شود تمام ایران، به اضافه کشورهای اطراف، دیگر این اعداد برای شما بی­ معنی می­­ شود. شما هیچ محدودیتی نداری، شما اگر در حوزه توکسین بایندر هم فعالیت کنید، اگر در حوزه کینوآ هم فعالیت کنید، اگر در حوزه ماهی گیدر هم فعالیت کنید، آن پولی که می­ خواهید در آن هست. پس الکی یکسری دغدغه برای خودتان نسازید که کدام حوزه پرسودتر است؟ شما جامعه هدفتان گسترده است. از همه حوزه­ ها پول درمی­ آید انقدری که شما را پاسخگو باشد. پس با خیال راحت انتخاب محصول بکنید. این در مورد این آنالیز.

شما دیگر از فردا نپرسید کدام تجارت­ ها پرسودتر است؟ درست است مثلاً مهندس نظام ­پرور یک فایل می­ گذارند، تجارت کاشی و سرامیک انقدر میلیارد دلار تراکنش دارد. خب کارکردن در این حوزه عالی است ولی این باعث نمی­ شود که بگوییم این برتر است بر مثلاً حوزه زعفران. همه حوزه­ ها پولی که شما می ­خواهید را می­ دهد، نگران نباشید.

درصد سود تجارت چقدر باید باشد؟

ولی سوال مهمتر و جذای­تر، چند درصد سود؟ یک معامله را باید با چند درصد انجام بدهیم تا آن معامله خوب باشد.

دیدم بعضیها به این سوال جواب می­ دهند. مثلاً می­ گویند ۱۰ درصد، می­ گویند ۲۰ درصد. این واقعاً برای من سوال است که معیارشان چیست که مثلاً به ۱۰ درصد می­ رسند؟ اگر دقت بکنید مثلاً اتحادیه پوشاک می­ گوید ۳۰ درصد سـود برای مغازه­ دارها درست است. با مغازه­ دارها صحبت می­ کنی می­ گویند اگر زیر ۲۰۰ درصد سود بگیری باید جمع کنی، هزینه­ ها در نمی­ آید. این نشان می­ دهد که این اعداد، این ارقام حرفه­ای تنظیم نشده است و دوباره باید در موردش فکر بکنیم ولی شما که وارد تجارت می­ شوید درصد سود یک کلمه کاملاً غلط است. کاملاً غلط. با چند درصد سود معامله کنیم؟ با آن اندازه­ ای که معامله انجام شود، بصورت نقد.

حالا این ممکن است یک درصد باشد، ممکن است ۵ درصد باشد، ممکن است ۴۰ درصد باشد. حتی ممکن است صفر درصد باشد یعنی شما ۱۰ تا معامله اول صفر درصد سود می­ کنی فقط برای اینکه تجربه بکنی، فقط برای اینکه مشتری را به خودتان جذب بکنید، فقط برای اینکه یاد بگیرید چطوری معامله کنید. پس اصلاً دنبال درصد سود نگردید انقدری که معامله را نقد انجام بدهید، هرچقدر بیشتر، بهتر.

درصد سود تجارت چقدر باید باشد؟

ولی یادتان باشد ممکن است یک معامله را بخواهید با ۳۰درصد سود انجام بدهید، معامله انجام نشود صفر ضربدر هر عددی که بشود می­شود صفر. شما پولی نگرفتید که بخواهید در آن سود بکنید. پس حتماً باید به این پارامتر دقت کنید، در معاملات خودتان آن اندازه ­ای سود بگیرید که معامله انجام بشود.

توصیه های جدی و کاربردی در شروع کار

یک سری توصیه­ های کاربردی به شما می­ کنم:

در معاملات اولتان، یک تا ده معامله اول، به هیچ عنوان سود نگیرید، حتی اگر مشتری می­ گوید من هرماه خرید می­ کنم، سود نگیرید. ببینید دارم با چه ادبیاتی می­ گویم؟ هیچ استثنایی قایل نشوید، ده تا معامله اول را بدون سود انجام بدهید.

هیچ اتفاقی نمی ­افتد، بگذارید معامله کنید، بگذارید اعتماد به نفس پیدا کنید، بگذارید پیش تأمین کننده ­تان معتبر بشوید. عجله نکنید، عجله نکنید. ما خیلی هنوز مشتری خواهیم داشت. ده تا معامله ­تان که رد شد، سعی کنید سودهایتان را کم بگیرید، ۲ درصد، ۳ درصد، یک درصد، تا معامله بکنید. ۵۰ تا معامله اول می ­تواند شما را به یک بزرگ، به یک قطب اقتصادی تبدیل کند. پس اجازه بدهید بزرگ بشوید، عجله برای سودکردن نداشته باشید. مسیر ما یک مسیر بکر است. هر روز در آن مشتری جدید وجود دارد، هر روز می ­شود از آن پول در آورد. پس صبور باشید، بگذارید بزرگ شوید.

شما برای یک مدرک دانشگاهی  ۴ سال زمان گذاشتید، واسه تاجر موفق شدن چرا حاضر نیستید ۴ ماه زمان بگذارید؟ واقعاً چرا؟

پس اصلاً به درصد سود و مسائلی مثل این فکر نکنید. اوایل هر چقدر هم کمتر سود بگیرید بهتر است. دلیلش هم این است که شما چون تجارت را بلند نیستید پارامترهای مثل اعتماد به نفس و اینها در شما کامل تقویت نشده درصد سود باعث استرس شما می­ شود، تعداد معاملات تان را کم می ­کند. اوایل باید از نظر کمی سعی کنید معاملات تان را افزایش دهید، در زمان پول به سمت شما می ­آید. واقعاً باید به این قدرت برسید که مشتری افتخار کند که دارد به شما پول می­ دهد. این اصلاً از شما دور نیست.

اگر خواستید درمورد درصد سود و اینها باز هم بیشتر بدانید و یا خواستید بیشتر بحث کنید می­ توانید به من زنگ بزنید، می ­توانید به من پیام بدهید، ولی قاعدتاً شما اوایل باید درصد سود کمتری بگیرید و تا روز آخر هم سود به اندازه­ ای است که معامله انجام بشود. امیدوارم همیشه پرتلاش باشید و پولدار.

واسه پولدار شدن می ­توانید با من تماس بگیرید.

من علیرضا شعبانی، قائم مقام مجموعه آراد هستم و سعی می­کنم به شما کمک کنم که پولدار بشوید.

برای ارتباط و دریافت مشاوره از استاد شعبانی می توانید با شماره ذیل تماس حاصل نمایید:

قائم مقام آراد

فایل صوتی توضیحات استاد شعبانی، قائم مقام گروه شرکت های آراد را می توانید در همین قسمت بشنوید.

 

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.6 پاسخ
 1. Avatar
  مرتضی رحمتی گفته:

  سلام و عرض ادب
  بسیار ممنون برای نکات کلیدی و خیلی خوبی که در اختیار ما میزارید استاد شعبانی عزیز

  پاسخ
 2. Avatar
  آسا گفته:

  واقعا فرقی نمیکنه چه محصولی انتخاب کنیم؟ منو بگو مدام دارم فکر میکنم چی انتخاب کنم که برام سود داشته باشه و بتونم کار کنم

  پاسخ
 3. Avatar
  s kokabi گفته:

  واقعا این آقا بالا سر نداشتن خیلی مهمه.. چقدر برای اینو اون کار کنیم و تحقیر بشیم و بهمون به چشم زیردستی که هوش کمی داره نگاه کنن؟ تا کی میشه اینجوری ادامه داد؟

  پاسخ