🌟 پخش زنده آراد برندینگ شما را به ثروتمند شدن دعوت می نماید.

تجارت با کشورهای عربی

وقتی با کشورهای عربی کار می‌کنیم و قصد داریم به آن‌ها صادر کنیم، در مرحله دریافت پول، حالت‌های مختلفی رخ می‌دهد.
بیشتر تجار عرب که با ایرانی‌ها کار می‌کنند، یک کارگزار یا معتمد در ایران دارند و معمولا سعی می‌کنند با او کار کنند. یعنی پول را به آن فرد بدهند و او با شما تفاهم کند، پول را پرداخت کند و معامله انجام شود.
همین‌جا این نکته را بدانید که این فرد که به‌عنوان کارگزار آن‌ها مطرح می‌شود، بسیاری اوقات از شما درصدی را طلب می‌کند، یعنی می‌گوید چیزی هم به من بدهید، اگر چنین چیزی از شما خواستند، به آن‌ها پرداخت کنید و به هیچ عنوان در این بخش خساست به خرج ندهید.
اگر برای شما توجیه اقتصادی هم ندارد و می‌گویید اصلا این مقدار سود برای من وجود ندارد که بخواهم چنین درصدی را به این فرد بدهم، قیمت‌تان را بالا بکشید.

🎁 در ARAD QA عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.

تجربه نشان داده است که حتی اگر قیمت را بیشتر کنیم، ولی به این واسطه‌ها سود خوبی بدهیم، ممکن است معامله انجام بشود، حتی اگر قیمت ما بسیار پایین باشد، اما این واسطه نخواهد معامله انجام بشود، معامله‌ای انجام نمی‌شود؛ چون طرف عرب به او بیشتر اعتماد دارد.
پس به‌راحتی درصدی که می‌خواهند، به آن‌ها پرداخت کنید. اگر معامله باواسطه باشد، به احتمال زیاد به شما ریال می‌دهند و یا اگر بخواهند درهم، دینار یا دلار بدهند، باز هم از طریق آن واسطه پرداخت می‌شود.

نقش صرافی ها در اقتصاد

اگر معامله بدون واسطه انجام بشود، تقریبا معمول‌ترین روش این است که از یک صرافی استفاده کنیم.
بسیاری از صراف‌های ما در دبی و مناطق آزاد امارات حساب دارند و این باعث می‌شود که وقتی یک عرب از آن‌ها شماره حساب بخواهد، بتوانند شماره حسابی در اختیارش بگذارند که استفاده از آن برای او راحت باشد.
در نتیجه کار کردن با صرافی‌ها در تجارت بین ایرانی‌ها و عرب‌ها روش بسیار پرتکرار و مرسومی است، در این حالت شما به یک صرافی مراجعه می‌کنید.
آن صراف شماره حساب خود را در اختیار شما می‌گذارد، بعد مبلغی را به‌عنوان کارمزد کم می‌کند و پول شما را می‌دهد.

در کار کردن با صرافی‌ها، باید دو نکته را به یاد داشته باشید:

نکته اول، صراف‌ها به‌طور معمول باید بین شصت تا صد دلار کارمزد بگیرند، اگر کارمزد بیشتری از شما طلب کردند، کار را متوقف کنید و با صراف دیگری صحبت کنید، دلیلی ندارد که حتما با همین فرد قرارداد ببندید.

نکته دوم، کاری که مرسوم‌تر است و صرافی‌ها بیشتر آن را انجام می‌دهند، این است که به جای دلار یا دینار، به شما ریال می‌دهند.
می‌گویند: قیمت تابلو این است و براساس قیمت تابلو، مبلغی هم کم می‌کنند و بعد به شما ریال می‌دهند، این را هم قبول نکنید.
اگر بتوانید ارتباط بسیار محکم و خوبی با صراف برقرار کنید، می‌توانید او را متقاعد کنید که حتما به شما همان واحد پولی را پرداخت کند که مشتری واریز کرده است، اما اگر صراف‌تان بگوید نه، من در هر شرایطی فقط ریال پرداخت می‌کنم، باید صراف خود را عوض کنید. اگر دو یا سه بار با یک صراف محکم صحبت کنید، متقاعد می‌شود که باید به شما دلار یا دینار بدهد و نمی‌تواند ریال پرداخت کند.
پس این نکات را رعایت کنید و در ارتباط با عرب‌ها به کار بگیرید. سعی می‌کنیم با آموزش‌هایی که ارائه می‌دهیم، کار شما را برای ارتباط با اعراب و کشورهای عربی آسان کنیم تا راحت‌تر پول درآورید و از این بستر عالی بهره ببرید.
اگر سؤال یا ابهامی دارید، می‌توانید با پشتیبان‌های من در ارتباط باشید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.0 پاسخ