آراد برندینگ به شما کمک می کند درآمدهایتان را چندین برابر افزایش دهید.

با ارسال عدد ۲ به سامانه ۳۰۰۰۲۱۱۹
آراد برندینگ
تجارت الکترونیک

تجارت الکترونیک چیست؟

اگر به ظاهر مجموعه ما نگاه کنید، اگر به آراد از بیرون نگاه کنید یک مجموعه­ای است که شما را به تجارت الکترونیک دعوت می­کند، شما را دعوت می­کند که در بستر اینترنت فعالیت کنید و این کلمه “تجارت الکترونیک” یک کلمه تقریباً پر کاربرد در اقتصاد امروز ایران است. همه فهمیدند که اینترنت دارد روز به روز قویتر می­شود، یک سری مجموعه­ها با اینترنت خیلی معروف شدند مثل دیجی کالا، مثل اسنپ و این باعث شده که نگاه­ها به اینترنت در ایران کمی تغییر کند.

یک سری جلسات خیلی باب شده مثل دیجیتال مارکتینگ. این­ها می­آیند از زدن سایت فروشگاهی، اپلیکیشن، کار کردن در شبکه­های اجتماعی و حتی سئو برای شما صحبت می­کنند و دعوت­تان می­کنند به این­که با استفاده از اینترنت و در بستر اینترنت وارد عرصه تجارت بشوید، این یک جمله­ای است که خیلی استفاده می­شود. تازه یک جای دیگر هم تجارت الکترونیک در ایران استفاده می­شود و  آن هم توسط نتورکرهاست. نتورکرها (حالا تو فایل فردا صبحم خیلی با آنها کار دارم) این­ها هم خیلی صحبت می­کنند از این که کار ما تجارت الکترونیک است و دلیل­شان هم برای این حرف این است که سفارش محصول­شان را روی سایت می­دهند. هر چند آن­ها بازاریابی رابطه­ای هستند چون طبق قانون­شان فقط باید به آشناهای خودشان بفروشند ولی به خودشان دیجیتال مارکتینگ می­گویند. این صحبت­ها را زیاد می­شنوید و یک صحبت­هایی هم از آراد می­شنوید. اگر به آن­ها می­گویید تجارت الکترونیک، کار آراد تجارت الکترونیک نیست. چون ما هیچ اشتراکی با این­ گروه­هایی که گفتم نداریم.

آراد برندینگ

تفاوت آراد با سایر گروه های تجارت الکترونیک

ما یک مجموعه کاملاً تجاری هستیم، ما مجموعه­ای هستیم که بلدیم پول در بیاوریم، آن هم در اشل بزرگ. فقط از اینترنت به عنوان ابزار برندسازی استفاده می­کنیم. یعنی همه آن­هایی که شما را به دیجیتال مارکتینگ دعوت می­کنند شما را به مصرف کننده، به کاستومر، به آن مشتری وصل می­کنند و می­خواهند کاری بکنند که شما از این طریق پول در بیاورید ولی ما اصلاً چنین بنایی نداریم و قصد داریم با آن کسی که خرید عمده می­کند، با آن کسی که خودش یک پخش است، خودش یک تاجر است در ارتباط باشیم پس با افراد کمتر ولی حجم­های بالاتر، مبالغ بالاتر در ارتباط باشیم. از طرفی مشکلات ارتباط با مشتری را هم نداشته باشیم. وقتی شما با مصرف کننده نهایی در ارتباط هستید و کار کفش می­کنید باید روی سایت صحبت کنید. ولی وقتی به یک مغازه می­فروشید از یک کار تو ۲ کارتن می­برد، ۵ کارتن می­خرد پس این خیلی متفاوت است. این را درک کنید.

همچنین بخوانید:  آموزش کار با قالب سایت آراد

این جا یک نکته بوجود می­آید. آن هایی که با ما همکاری می­کنند از مشورت کردن یا هم کلامی با یک سری فنی کار بپرهیزید. چرا؟ مثلاً شما با یک فنی کار صحبت می­کنید به شما می­گوید سایت­تان باید نماد الکترونیک داشته باشد تا مشتری به شما اعتماد کند. این حرف از دید طراحان سایت درست است، از دید دیجیتال کارها هم درست است اما از دید من غلط است. چون قرار نیست مشتری به سایت­ ما پول بدهد، مشتری از طریق سایت با ما آشنا می­شود و به ما زنگ می­زند. این که خط ما ۹۱۲ باشد یا ۹۰۳، در اعتماد یا عدم اعتماد مشتری تأثیر دارد ولی این که سایت ما نماد دارد یا ندارد تأثیر ندارد. ما قرار نیست روی سایت­مان کاری بکنیم. ما اعتماد سازیمان در
تلفن­مان، در مذاکره­مان، در حضورمان، در دفترمان، در این پارامترهاست، نه در این که سایت ما درگاه پرداخت دارد یا ندارد؟ یک نماد دارد یا نه؟

پس یادتان باشد اگر آن­ها دیجیتال مارکتینگ هستند ما نیستیم، اگر ما هستیم آن­ها نیستند. آن­ها فقط از یک سری ابزارهای مرده، ابزارهایی که ۱۵ سال پیش در اروپا و آمریکا روی آن کار می­شده استفاده می­کنند و می­خواهند پول در بیاورند.

این که می­گویم ۱۵ سال پیش، ۲۰ سال پیش، بروید و هر کدام از ابزارها و برندهای معروف ایران را چک بکنید، دیجی کالا کپی شده از آمازون است، اسنپ کپی شده از اوبر (uber) است، حتی اسنپ فود کپی شده از دلیورو (Deliveroo) است، پس هر کدام از این­ها از یک جایی کپی شده­اند خیلی باهوش و خلاق هم نیستند. ما داریم روی ترید و تجارت صحبت می­کنیم اگر قرار باشد سایت­های ما معادل بشود خیلی کم شبیه Alibaba.com  هستیم – Alibaba.ir که بلیت می­فروشد نه- که یک سایت ترید چینی و متعلق به جک ما (Jack Ma) هست و ما کارمان B2B است، کار ما تجارت کلان است و ما بلد هستیم چطور در اینترنت برند سازی کنیم، چطور در اینترنت مشتری­های کلان پیدا بکنیم و بعد با آن­ها در تلفن­مان، در دفترمان، در مذاکره حضوری­مان صحبت بکنیم، اعتماد کسب بکنیم و تجارت کسب بکنیم.

پس اگر می­خواهید با کسی در مورد ما صحبت بکنید با تاجرهای بزرگ صحبت بکنید تا کار ما را درک بکنند و کاری به صحبت­های یک سری فنی کار نداشته باشید.

برای ارتباط و دریافت مشاوره از استاد شعبانی می توانید با شماره ذیل تماس حاصل نمایید:

قائم مقام آراد


آراد برندینگ


در همایش هایمان به شما می آموزیم به آسانی وارد دنیای پرسود صادرات شوید.

برای تکمیل فرم ثبت نام کلیک نمایید.


آموزش صادرات

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.0 پاسخ