🌟 پخش زنده آراد برندینگ شما را به ثروتمند شدن دعوت می نماید.
تامین کنندگان و خرید موفق دائمی از آنها

تامین کنندگان و خرید موفق دائمی از آنها

در این آموزش می‌خواهم درباره اینکه چطور برای اولین بار از تأمین‌کنندگان قیمت بگیریم، چطور درباره قیمت کالایی که قیمت تأمین‌کننده آن در بازار مشخص است با مشتری صحبت کنیم و چطور شرایط بهتری را فراهم کنیم تا بتوانیم در بازار رقابتی با شرایط خوبی خرید کنیم، با شما صحبت کنم.

🎁 در ARAD QA عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.

خرید از تامین کنندگان در بازار رقابتی

وقتی می‌خواهید از مجموعه‌ای که همه آن را می‌شناسند و خودشان هم با آن ارتباط دارند و ممکن است به اطلاعات قیمت آن دست پیدا کنند خرید کنید، باید شاخصه‌ای داشته باشید تا نظر مشتری را برای خرید از شما جلب کند. در اولین باری که مشتری با شما صحبت می‌کند و درخواست خریدی می‌دهد، با تأمین‌کننده‌ خود ارتباط بگیرید و از او قیمت بگیرید. مثل یک مشتری با او چانه بزنید، سعی کنید قیمت را تا جای ممکن پایین آورید. همین قیمت را عینا به مشتری انتقال دهید، لازم نیست سودی روی آن بکشید. این مسئله درباره محصولات پررقابت صادق است. محصولاتی که کم‌رقابت باشند را خیلی راحت می‌توانید روی آنها سود بکشید. شامل این نمی‌شوند.

مثلا محصولی مانند رب کارخانه مثلا تبرک کاملا شناخته شده است و خیلی وقت‌ها مشتری خیلی راحت می‌تواند قیمت آن را پیدا کند. دفعه اول این کار را می‌کنید و از کارخانه خرید می‌کنید بدون اینکه سودی کرده باشید. هم تجربه خرید و فروش دارید، هم اعتباری نزد کارخانه به دست می‌آورید و هم فرصت پیدا کرده‌اید که بتوانید با یک مشتری کار کنید و نظر آن مشتری را جلب کنید که دفعه بعد هم با شما کار کند.

دفعه دوم، سوم، چهارم و غیره، همینطور به این کار ادامه دهید. به آن کارخانه بستگی دارد که چقدر شرایط سختی داشته باشد. بعضی از کارخانه‌ها خیلی سخت و بعضی خیلی خوب کنار می‌آیند. بعد از یک، دو یا سه بار خرید، در دفعه چهارم به کارخانه بگویید که من مدام از شما خرید می‌کنم، قیمت فروشتان به من را پایین‌تر بیاورید. تجربه نشان داده است که حتی درباره کارخانه‌هایی که شرایط سختی دارند و بدقلق هستند، زمان طولانی‌تر و تعداد دفعات بیشتر می‌شود، اما باز هم با ما کنار می‌آیند و قبول می‌کنند که به نسبت دیگران با شرایط بهتری با ما کار کنند. مثلا بعضی دوستان در زمینه بعضی محصولات مانند پرسیل، کارخانه‌های شکلات و قهوه بسیار معروف و امثال این‌ها که برندهای بسیار معروفی هستند، توانسته‌اند با شرایط بهتر و ایده‌آل‌تری نسبت به مشتری‌های دیگر با آن‌ها کار کنند.

خرید از تامین کنندگان در بازار رقابتی

بعد از چند بار معامله با کارخانه به آنها می‌گویید قیمتی که به من می‌دهید برای من مطلوب نیست و کمی تخفیف بیشتری به من بدهید. سود شما از آنجا شروع می‌شود که در دفعات بعدی با قیمت مناسب‌تری خرید می‌کنید. پس دیگر شرایط شما نسبت به خود کارخانه برابر است، اما سود می‌کنید و فرصت این معامله را دارید. حتی بعد از مدتی کارخانه‌ها شما را کاملا معتبر می‌دانند چون معاملات خوبی با آن‌ها انجام می‌دهید.

مزیت شما در تعداد مشتری‌هایتان است. فرآیندی که ما در آراد برای شما فراهم می‌کنیم، یک فرآیند دائمی در پیداکردن مشتری است، نه یک فرآیند یک‌باره که یک نمایشگاه باشد و تمام شود. یک فرآیند دائمی است و شما می‌توانید با استفاده از آن مشتری‌هایی را که می‌خواهید به دست آورید و کسب‌وکار خود را توسعه دهید.

نکات ریزی وجود دارد که با استفاده از آنها می‌شود بدون سرمایه کسب‌وکار کرد. نکات ریزی که کمک می‌کنند یک تاجر برای خود اعتبار بگیرد، بین تولیدکننده‌های مختلف وجهه خوبی پیدا کند و بتواند به راحتی کار خود را توسعه دهد.

امیدوارم این نکات ریز برای شما کاربرد داشته باشد. در صحبت‌های بعدی بیشتر به این نکات می‌پردازیم. امیدوارم که موفق و پیروز باشید. کسانی که دوست دارند کار خود را شروع کنند روی تلگرام به من پیام دهند تا به آنها کمک کنم.

برای ارتباط و دریافت مشاوره از استاد نظام پرور می توانید با شماره ذیل تماس حاصل نمایید:

مشاور تجاری و برندسازی

فایل صوتی توضیحات استاد نظام‌پرور، مدیر توسعه کسب‌و‌کار و مشاور امور صادراتی گروه شرکت‌های آراد را می توانید در همین قسمت بشنوید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.0 پاسخ