📺️ پخش زنده آرادبرندینگ ثروتمند شدن با تجارت و صادرات را به شما می آموزد.
💰 ما برای شما کسب درآمدی بالاتر را به صورت واقعی ضمانت می دهیم.
📲 جهت کسب اطلاعات بیشتر نام شهرتان را در واتساپ به ۰۹۱۲۰۵۰۴۳۵۲ ارسال نمایید.

بهترین کالای صادراتی ایران به امارات و مزایای واردات از دبی چیست؟

بهترین کالای صادراتی ایران به امارات شامل ۱۰ قلم کالا می شود.در گذشته اقتصاد دبی متکی بر منابع نفتی بود اما به تدریج این شهر دستخوش تغییرات قرار گرفت که همین تغییرات باعث شدند امروزه دبی در ردیف قطب های گردشگری جهان و مراکز اصلی واردات و صادرات کالا در دنیا قرار بگیرد.

بیشتر بخوانید: تجربیات آرادی های موفق

مساحت کشور دبی ۸۳٬۶۰۰ کیلومترمربع است که در رده ۱۱۵ دنیا از نظر پهناوری قرار می‌گیرد.

آب‌وهوایی بیابانی و سرزمینی هموار دارد که قسمت شرقی آن کوهستانی و سردتر است و تنها ۰٫۷۷ درصد خاک آن قابل کشاورزی است.

فقط ۱۹ درصد اهالی این کشور اصلیت اماراتی دارند و ۲۳ درصد از اعراب دیگر کشورها و ایرانیان و حدود ۵۰ درصد از اهالی جنوب آسیا هستند.

زبان رسمی کشور عربی است و انگلیسی، فارسی، اردو و هندی نیز کاربرد زیادی دارد.

مذهب رسمی این کشور اسلام است که حدود ۹۶٪ مردم را شامل می‌شود.

امارات متحده عربی  یکی از دروازه های تجارت خارجی ایران است.

بهترین کالای صادراتی ایران به امارات و مزایای واردات از دبی چیست؟

عمده ترین و بهترین کالای صادراتی ایران به امارات

از میان ۸۴۹ قلم گروه کالای صادراتی ایران به امارات متحده عربی ۱۰ قلم کالای عمده شامل:

گازهای نفتی و هیدروکربورهای گازی شکل مایع شده، روغن پایه معدنی، پلی اتیلن گرید فیلم باچگالی کمتر از ۹۴ درصد به جز نوع پودری،

سایر روغن‌های سبک و فرآورده ها به جز بنزین، قیر نفت، محصولات از آهن یافولاد غیر ممزوج تخت، هیدروکربورهای حلقوی غیر از سیکلانیکها،

سیکلنیکها یا سیکلوترپنیک‌ها، بنزن، تولوئن، اکسلین ها، استیرن، اتیل بنزن، کومن، محصولات نیمه تمام از آهن یا فولاد غیر ممزوج

و سایر فرآورده هایی که دارای ۷۰ درصد وزنی یا بیشتر نفت یا روغن های معدنی قیری دارند است.

اما بهترین کالا های صادراتی ایران به دبی شامل زعفران، فرش، صنایع دستی، میوه و پسته است.

مزایای واردات از دبی

یکی از بهترین مزایای واردات از دبی سودی است که در اثر ترخیص کالا از دبی و واردات کالا از دبی حاصل می شود؛ کاهش هزینه های حمل و نقل کالای موردنظر به ایران است.

اما یکی دیگر از عواملی که تجار را برای خرید از دبی ترغیب می کند این است که گمرکات کشور امارات متحده عربی برای ترخیص محموله های وارداتی هیچ هزینه ای دریافت نمی کنند.

از طرف دیگر دبی به ایران خیلی نزدیک است و تاجر ایرانی می تواند با صرفه وقت کمتر و هزینه حمل و نقل کمتر کالا را وارد ایران کند.

علاوه بر همه ی این ها واردات کالا از دبی منجر به تسهیل روند خرید محصولات کشورهایی می شود که ایران را تحریم کرده اند.

درسال گذشته، واردات کشور رقم ۴۱ میلیارد  ثبت شده ، که مسلما بخش اعظم آن مربوط به کشور چین است.
بعد از چین، این رقم را برای کشور امارات نیز مشاهده می کنیم، ولی این مسئله، به این معنا نیست که تجار ایرانی از کشور امارات محصول اماراتی وارد می کنند، بلکه آن ها با هدف دور زدن تحریم ها، کالاها را ابتدا به کشور امارات و سپس با استفاده از لنج، به ایران وارد میکنند.

در سال بعد نیز، این موضوع را شاهد هستیم، که یکی از روش های دور زدن تحریم ارسال بار به امارات و سپس ارسال به کل جهان است.

با توجه به اینکه، محصولات ایرانی قیمتی ارزان دارند و برای تاجران مقرون به صرفه هست، این کار قابل پیش بینی و انجام است.

مزایای واردات از دبی

واردات و صادرات، بسیار جذاب و ترسناک

صادرات و واردات دو مقوله به شدت جذاب، دیدنی و در عین حال ترسناک است.
چرا جذاب؟ زیرا در واردات و صادرات پول رد و بدل میشه و هرکجا که پول باشه جذابیت هم هست.
چرا ترسناک؟ به این خاطر که  این مسیر، همواره با خطر و گرفتاری های خاص روبه رو است.

کسی که در مسیر صادرات و واردات یک محصول یا یک کالا قدم میگذارد، باید به قوانین و مقررات این دو راه، آشنا وآگاه باشد، چرا که هرکدام از این دو راه قوانین اختصاصی دارند.

 داشتن مشتری قبل از اقدام به صادرات و واردات

یک شخص زمانی واردات و صادرات انجام میدهد که مشتری داشته باشد. حال اگر مشتری داخل کشور باشد، شخص اقدام به واردن کردن محصول، و اگر خارج از کشور باشد اقدام به خارج کردن محصول از کشور میکند.

در هر صورت، فرد تا هنگامی که مشتری ندارد، نباید کالایی وارد یا صادر کند.

باور غلط برخی تجار

عده ای هنوز بر این باورند که هرکالایی که وارد کشور شود، به راحتی به فروش میرسد، و ایرانی ها با توجه به علاقه ای که به جنس خارجی دارند، و هم چنین با توجه به محدودیت های تولیدی و تجاری که برقرار است، هر محصولی را میخرند.

امروزه، پایین بودن سطح درآمدی افراد، سبب شده آن ها در خرید محصولات حق انتخاب بیشتری داشته باشند و دیگر به راحتی فروش محصولات خارجی ممکن نباشد.

باور غلط برخی تجار

شناخت نیاز مشتری و بازار

در دنیای اقتصادی امروز، باید هر گام و قدمی که برمیدارید، حساب شده و دقیق باشد. شما به عنوان یک وارد کننده ابتدا باید نیاز بازار و مشتری را شناخته و بعد به وارکردن محصول اقدام کنید.

ما به واسطه شغل و جایگاهی که داریم، شاهد این اتفاق هستیم که تعداد زیادی از تجار ابتدا کالا را وارد و سپس به دنبال فروش آن میروند.

برندسازی محصولات

یکی دیگر از مشکلاتی که بر سر راه وارد کنندگان و صادر کنندگان وجود دارد، برندسازی محصولات و کالای مورد نظر است. برخی افراد قبل از اینکه محصولشان را برندسازی کنند، توقع فروش آن را دارند.

برند سازی به معنای معرفی فرد و محصول به بازار و مجاب کردن افراد، جهت خرید کالای وارد یا صادر شده است.
بهترین عملکرد در واردات و صادرات با هم متفاوت است. در واردات ابتدا باید نیاز مردم نسبت به محصول را شناسایی و سپس برند سازی و در آخر اقدام به وارد کردن کالا کنید ولی در صادرات کمی متفاوت است.

برندسازی

 

در صادرات اولین و مهم ترین کار برندسازی و معرفی محصول به بازار دنیا، سپس جذب مشتری و در نهایت فروش آن است. میتوانیم این نحوه برخورد را بهترین نوع از صادرات و  واردات بدانیم.

شرکت آراد برندینگ میتواند، در امر برند سازی و وارد یا صادر کردن کالا به شما کمک کند، تا بتوانید هر دو این امر را با کمترین ضریب شکست انجام دهید.

قوانین و تعرفه های صادرات و واردات

شما باید جهت انجام واردات و صادرات، قوانین مربوط به این امور را بشناسید. باید بتوانید قیمت تموم شده محصول را در محل دریافت آن محاسبه کنید. باید از تعرفه های جاری در واردات و صادرات اطلاع داشته باشید.

چه در امر صادرات و چه در امر واردات، محصولات دارای تعرفه های جداگانه ای هستند. این تعرفه ها با توجه به نیاز کشور به آن محصول و هم چنین نیاز کشور های دیگر به کالای مورد نظر تعیین میشود.

برای مثال در حوزه صنایع دستی در امر صادرات، کشور هیچ گونه تعرفه ای قائل نشده است چرا که این محصولات را بیشتر کسب و کار های کوچک تولید میکنند و نیروی انسانی زیادی برای تهیه ی آن درگیر هستند و هم چنین در جهت اشائه فرهنگی، کشوری نیز محسوب می شود و به همین خاطر تعرفه گمرکی که برای این محصولات در نظر گرفته شده، صفر است.

قوانین و تعرفه های صادرات و واردات

در مقابل، تعرفه محصولات صادراتی از جمله زغال سنگ از سوی هئیت دولت، حدود ۲۵ درصد اعلام شده که علت اصلی این موضوع، بیشتر در جهت جلوگیری از خام فروشی و گسترش تولیدی ها است.

در بحث واردات هم این امر را شاهد هستیم. تعیین تعرفه در واردات، با در نظر گرفتن نیازی که کشور به این محصول دارد و اینکه آیا کالای مورد نظر امکان تولید داخلی را دارد یا خیر، متغیر است.

شایان به ذکر است که این اعداد همیشه ثابت نیستند و با توجه به تحولات کشور، تغییر میکند. گاهی اوقات نیز وارد یا صادر کردن یک محصول خاص، انجام نخواهد شد.

ریسک های صادرات

همانطور که در ابتدا گفته شد، واردات و صادرات جدا از جذابیت ها، دارای ریسک و خطر هایی نیز است. تاجران و علاقمندانی که دوست دارند در این حوزه فعالیت داشته باشند، میتوانند از مشاوران مجموعه آراد برندینگ کمک بگیرند.

هم چنین میتوانید از فیلم های آموزشی که توسط اساتید مجموعه تکمیل و ساخته شده است به صورت رایگان استفاده کنید، و اطلاعات مفید و خوبی در این زمینه بدست آورید.

شما برای اقدام به صادرات و واردات، به یک رفیق، یک مشاور و همراه در این زمینه احتیاج دارید. باید از کسانی کمک بگیرید که خودشان این مسیر را طی کرده اند و به قول معروف راه بلد هستند تا بتوانید از تجربیاتشون استفاده کنید.

تمامی آموزش های واردات و صادرات کالا با توجه به محصولات متنوع و کشور های مختلف، در سایت آراد برندینگ در دسترس است و شما میتوانید از آن ها استفاده کنید.

در پایان، صادرات و واردات نه تنها دارای جذابیت های فوق العاده ای هستند، بلکه میتوانند برای شما نیز جذابیت های فراوانی داشته باشند ولی به شرطی که، با فکر و مشورت پیش بروید و با اصول و قوانین آشنا باشید و به درستی گام بردارید.

🌟 پخش زنده آراد برندینگ شما را به ثروتمند شدن دعوت می نماید.
📺 پخش زنده ما را از اینجا ببینید.
💰 ما برای شما کسب درآمدی بالاتر را به صورت واقعی ضمانت می دهیم.
📲 جهت کسب اطلاعات بیشتر نام شهرتان را در واتساپ به ۰۹۱۲۰۵۰۴۳۵۲ ارسال نمایید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.11 پاسخ
 1. Avatar
  ترانه گفته:

  وقتی در دبی قدم میزنی باورت نمیشه که اینجا یک بیابان خشک و بی آب و علف بوده که الان تبدیل شده به قطب گردشگری. همه چیز زیبا و پیشرفته ست

  پاسخ
  • Avatar
   وحید گفته:

   سلام.وقت بخیر.یه سوال داشتم.شما که به دبی سفر داشتیدآیا صادرات گیاهان دارویی به دبی مناسب میدونید؟

   پاسخ
   • ادمین
    ادمین گفته:

    از چه لحاظ شما مناسب نمیدونید و ریسک میکنید؟
    اگر از مدل آراد برندینگ استفاده کنید و از سراسر دنیا مشتری داشته باشید و خود وی خواهان محصول شما باشد (کاری که کشور چین انجام می دهد و محصولات خود را به سراسر دنیا صادر میکند) چرا باید صادرات یک محصول همچون گیاهان دارویی مناسب نباشد؟
    اگر صادرات به غیر از این شیوه در ذهن شما باشد که مثلا چمدانی بروید بازاریابی کنید. این روش دیگر منسوخ شده و سودآور زیاد نیست.

    پاسخ
 2. Avatar
  راحله گفته:

  دبی دستخوش تغییرات نشد بلکه با اراده و خودخواسته یکی از ثروتمندان جهان تصمیم گرفت شهری بسازد با وسعت اقتصادی و گردشگری در سطح جهان!
  به کار بردن کلمه ی دستخوش تغییرات کوچک پنداشتن این تغییرات بسیار بزرگ و اساسی است!

  پاسخ
 3. Avatar
  رحیمی گفته:

  دبی و ایران دو کشوری که بسیار نزدیک هستند به هم اما زمین تا آسمان متفاوت از لحاظ پیشرفت تکنولوژی و اقتصادی و رفاهی چیزی شبیه به تفاوت ایران و افغانستانیم ما در مقایسه با دبی

  پاسخ
 4. Avatar
  ابراهیم اسماعیلی گفته:

  امارات بدون دریافت گمرک یکی از قطب های اقتصادی شده و ایران با دریافت هزار و یک جور مبالغ گمرکی و غیره و ذلک در چنین وضعیتی به سر میبره

  پاسخ
  • ادمین
   ادمین گفته:

   سلام. محصولات زیادی هستند که امارات به آن نیاز دارد. ولی اگر فریزون ها بیشتر مد نظر شما است، حتما با مشاورین آراد برندینگ ارتباط حاصل نمایید.

   پاسخ
 5. Avatar
  ali reza گفته:

  سلام بنده تمایل صادر کردن محصولات ارگانیک رو دارم.و یه سری محصولات خوبی مد نظرمه.
  ممنون میشم کمک کنید چون سر رشته ای در زمینه صادر کردن ندارم. اطلاعات محدودی که اینترنت کسب کردم.

  پاسخ