🌟 پخش زنده آراد برندینگ شما را به ثروتمند شدن دعوت می نماید.
اعتماد سازی از طریق تلفن

اعتماد سازی از طریق تلفن برای افزایش فروش

اعتماد سازی از طریق تلفن برای افزایش فروش یکی از مهمترین شاخصه های تجارت است که باید فن مذاکره با مشتریان را بدانید تا بدینوسیله به درآمدهای بالاتر دست یابید.مشتریان شما چگونه با شما ارتباط میگیرند؟ فروش تلفنی، فعالیتی است که محصولات یا خدمات شما را از طریق تلفن به صورت مستقیم به فروش می­ رساند.

🎁 در ARAD QA عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.

اگر شما در جذب اولیه مشتریان بالقوه مهارت دارید ولی در تبدیل آنها به فروش دچار مشکل هستید، قطعا به یک مشاور فروش تلفنی احتیاج دارید. تا یاد بگیرید که چگونه مشتریان را به مرحله خرید برسانید. جهت دریافت مشاوره های خصوصی ثبت نام کنید.

در قسمت قبلی در مورد انواع فروش تلفنی صحبت کردیم و در این قسمت به صورت جامع در مورد روش های اعتماد سازی از طریق تلفنی صحبت خواهیم کرد. پس چه خوب است بدانیم:

انواع روش های ارتباطی مشتریان با مجموعه ما برای خرید محصولات

  • تلفنی
  • پیام
  • حضوری

هنگامی که از تماس سرد برای فروش استفاده می کنید و خدمات و محصولات را از طریق تلفن می فروشید، یکی از اعتراضات و ایراداتی که می شنوید این است که «قبلاً هیچ وقت اسم شرکت تون رو نشنیدم». چطور می توانید از طریق تلفن اعتمادسازی کرده و بر این ایراد غلبه کنید؟
هنگامی که یک مشتری بالقوه به فروشنده اعتماد نمی کند، معمولاً مساله این نیست که هرگز نام شرکت مورد نظر را نشنیده، بلکه اصل مشکل از آنجا ناشی می شود که به نظر می رسد که فروشنده به جای تلاش برای حل مشکل او فقط به فکر فروختن محصول یا خدمات مورد نظر است.

مشاوره فروش

بجای فروشنده قدرتمند، مشاور قدرتمند باشید

اولین قدم این است که طرز فکر خود را درست کنید. می دانیم که فشار زیادی روی فروشندگان قرار می گیرد تا آمار و ارقام فروش را بالا ببرند و در همین راستا، هیچ بعید نیست که تمام تمرکز شما روی به سرانجام رساندن فروش معطوف شود. با این حال، به عنوان یک فروشنده حرفه ای باید این واقعیت را درک کنید که اگرچه باید از پس تحقق آن ارقام پیش بینی شده برآیید، اما باید اضطراب خود را کنترل کنید و در برابر وسوسه ای که می گوید «بجنب و بفروش» مقاومت کنید.

هنگامی که به این درک برسید که تمرکز روی نیازهای مشتری در نهایت به شما کمک خواهد کرد تا به هدف خود برسید، به تدریج خواهید دید که مشتریان بیشتری با شما همکاری می کنند و کمتر آن اعتراض کذایی «قبلاً نشنیدم…» را خواهید شنید.

تفاوت فروش تلفنی با بازاریابی تلفنی در چیست؟اعتماد سازی از طریق تلفن

بازاریابی تلفنی، بازاریابی از طریق تلفن است و هدف اساسی آن از برقراری ارتباط، این است که مخاطب را علاقمند و متقاعد سازد تا یک جلسه حضوری برگزار شود. پس هدف اساسی بازاریابی تلفنی برقراری یک ملاقات حضوری است.

شما می دانید که تنها ابزار فروشنده در بازاریابی تلفنی، صدای او است؛ اما در ملاقات حضوری، بازاریاب علاوه بر صدا از سایر ابزارها و داراییها نظیر سیما، زبان بدن، کاتالوگ، لوح فشرده تبلیغاتی و … بهره مند است. از این رو بازاریابی تلفنی بسیار دشوارتر از بازاریابی حضوری است.

اما فروش تلفنی، فروش از طریق تلفن است و هدف آن ترغیب مشتری برای خرید است، فروش تلفنی به خصوص در زمانی که رابطه با مشتری دارای سابقه قبلی است و او محصول و شرکت را به خوبی می شناسد، آسانتر است.

افزایش فروش از طریق اعتماد سازی تلفنی

اگر قصد دارید از طریق تلفنی اعتماد سازی کنید تا مشتریان شما این سوال را از شما نپرسند که: چگونه می توانم به شما اعتماد کنم؟

بایستی قبل از ارتباط تلفنی ۵۰ درصد مراحل اعتماد سازی را ایجاد کرده باشید و ۵۰ درصد مابقی را از طریق قواعد مذاکرات تلفنی اعمال نمایید. اما چگونه این ۱۰۰ درصد اعتماد سازی را اعمال کنیم؟

برای یادگیری این امر کافی است فایل صوتی اعتماد سازی از طریق تلفنی را از لینک زیر دانلود کنید. این فایل آموزشی توسط مهندس علیرضا شعبانی قائم مقام آراد برندینگ آموزش داده می شود.