🌟 پخش زنده آراد برندینگ شما را به ثروتمند شدن دعوت می نماید.
اصول تجارت

اصول تجارت و بازرگانی

یادگیری اصول تجارت و بازرگانی با توجه به پیشرفت های ایجاد شده می تواند زمینه ساز موفقیت های تضمینی در این مسیر باشد.
یکی از پرسودترین و همچنین پردرآمدترین کسب و کارهایی که امروزه می توان به آن پرداخت تجارت می باشد که ورود به دنیای بزرگ با توجه به تغییراتی که ایجاد شده نیاز به کسب تجارب بسیاری می باشد تا بتوان به نتیجه دلخواه خود دست یافت. از جمله روش هایی که می توان از آن بهره گرفت تجارت الکترونیک می باشد که زمینه ساز افزایش روابط اقتصادی با شهرها و کشورهای مختلفی می باشد و امکان سودآوری های تضمین شده و جذب بیشترین میزان مشتریان برای شما فراهم ساخته است که می توانید در صورت تمایل به آموزش های مطمئن و تضمینی از طریق کارشناسان ما اقدام نمایید.

🎁 در ARAD QA عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.

اصول تجارت

اصول کسب و کار

ارائه مطالب کاربردی و عملی در زمینه اصول کسب و کار، مدیریت، استارتاپ، مدیریت کسب و کار، موفقیت در کسب و کار، مدل کسب و کار، بوم کسب و کار، اخلاق کسب و کار، توسعه کسب و کار، اهداف کسب و کار، استراتژی کسب و کار، تحلیل کسب و کار، مهارت های کسب و کار، محیط کسب و کار، راه های کسب و کار موفق، پایش کسب و کار، نوآوری در کسب و کار، کسب و کار دیجیتال و … از اهداف این بخش است. مخاطبانی که نیاز به تحقیق درمورد کسب و کار و مقاله کسب و کار دارند می توانند از سایت کسب و کار آراد برندینگ که به مثابه یک مدرسه مدیریت کسب و کار مکتوب است استفاده کنند.

اصول تجارت

تجارت تعاریف متعددی دارد که در ذیل بدان میپردازیم.

تجارت در لغت به معنی داد و ستد است. تجارت در واقع انتقال مالکیت کالایی خاص و یا انجام خدماتی از فردی به فرد دیگر است. که به ازای این انتقال فرد خریدار به ازای کالا یا خدماتی که دریافت کرده است، کالا یا خدماتی را به فرد فروشنده می دهد و این پرداخت در صورتی انجام می پذیرد که هر دو طرف در این تجارت راضی و خشنود باشند. هر کالا یا خدماتی که قابل اندازه گیری مادی و دارای مقیاس مادی باشد، میتوان با آن تجارت کرد.

تجارت به دو دسته تجارت داخلی و تجارت برون مرزی تقسیم می شود. تجارت برون مری نیز خود به دو دسته تجارت خارجی و بازرگانی خارجی تقسیم می شود.

تجارت خارجی به تجارتی گفته می شود که در ان با توجه به نیاز کشور از کشورهای دیگر کالا یا خدمات وارد شود و در عوض و به جای آن کالا و یا خدمات از کشور خریدار به کشور فروشنده کالا یا خدمات داده شود ولو اگر به صورت پایاپای نباشد.

با توجه به شرایط خاص کشورمان ، غالب تجار در ایران در حال ایفای نقش بازرگانی خارجی می باشند، نتیجتا به تفسیر بازرگانی خارجی می پردازیم.

بسترسازی داخلی و بسترسازی خارجی پیش نیازهای بازرگانی خارجی می باشند و البته بسترسازی داخلی و خارجی خود نیز هم نیاز می باشند.

موفقیت در امر بازرگانی خارجی مستقیما به تحقق پیش نیازهای مذکور به ویژه بسترسازی داخلی بستگی دارد.

به عنوان مثال بازرگانی را در نظر بگیرید که کالای بسیار ارزنده ای را از یک منبع خارجی با بهترین شرایط و قیمت ممکن خریداری کرده است ، حال در زمان ارائه کالا اگر زمان و مکان مناسب را انتخاب نکند نتیجه ای جز شکست عاید وی نخواهد شد ، ای بدان معنیست که خرید هر گونه کالا می بایست بر پایه تحقق بستر سازی داخلی انجام بپذیرد .

بهتر است در ابتدا تحقیق کنید و خلاهای بازار هدف را پیدا کنید و سپس نسبت به واردات کالا اقدام کنید.

 با شناخت بازار هدف امان پیش بینی سود و زیان قبل از انجام هرگونه هزینه میسر می شود و نتیجتا سود ده یا ضرر ده بودن کالا برای بازرگان مشخص می شود .

سود دهی کالا در گرو متغیر های فراوانی می باشد که از جمله ی آنها می توان سطح و میزان نیاز ، اساسی یا غیر اساسی بودن  ، شناخت رقبا ، شناخت ممنوعیت ها و قوانین جاری بازار هدف و … را نام برد.

شروع یک کار جدید سخت است اما وقتی درها را باز کردید، کارتان شروع شده است. در بسیاری از موارد، باید خیلی بیشتر از زمانی که برای بقیه کار می‌کردید زمان بگذارید.

امروز برای موفق شدن در یک کار و تجارت، باید انعطاف‌پذیر باشید، برنامه‌ریزی خوب داشته باشید و مهارت‌های سازمانی را بدانید. خیلی افراد با این فکر کاری را شروع می‌کنند که با روشن کردن کامپیوترها یا باز کردن در شرکتشان، پول پارو خواهند کرد. اما واقعیت این است که پول درآوردن خیلی سخت‌تر از آن چیزی است که فکر می‌کنید. به همین دلیل باید برای برنامه‌ریزی وقت بگذارید تا موفق شوید.

نکات زیر می‌تواند کمکتان کند:

۱ – سازماندهی داشته باشید

برای موفق شدن در کاری باید سازماندهی داشته باشید. سازماندهی به شما کمک می‌کند کارها را تکمیل کنید و طبق برنامه پیش روید. یک راه خوب برای این کار این است که یک لیست برنامه روزانه داشته باشید و جلوی هر کاری را که انجام می‌شود، یک تیک بزنید. این کار مطمئنتان می‌کند که چیزی را فراموش نکنید و همه کارها را یک به یک انجام دهید.

۲ – جزئیات را ثبت کنید

همه تجارت‌های موفق جزئیات را ثبت می‌کنند. با ثبت گزارشات دقیق و جزئی، می‌فهمید که کارتان در چه وضعیت مالی قرار دارد و با چه چالش‌های احتمالی روبه‌رو خواهد شد. فقط دانستن این، وقت لازم برای ایجاد استراتژی‌‌هایی برای غلبه بر موانعی که ممکن است از موفقیت و پیشرفت کارتان جلوگیری کند، فراهم می‌کند.

۳ – رقبایتان را تحلیل کنید

رقابت، سازنده بهترین نتایج است. برای موفق شدن نباید از مطالعه کردن و درس گرفتن از رقبایتان بترسید. ممکن است آنها کاری درست انجام می‌دهند که می‌توانید برای درآوردن پول بشتر در تجارتتان از آن استفاده کنید.

۴ – ریسک‌ها و پاداش‌ها را بشناسید

رمز موفق شدن این است که ریسک‌های حساب‌شده بکنید تا به رشد کارتان کمک کند. سوال خوبی که می‌توانید بپرسید این است که، “چه معایبی دارد؟ ” اگر بتوانید به این سوال پاسخ دهید، می‌فهمید که در بدترین حالت چه اتفاقی خواهد افتاد. این اطلاعات به شما کمک می‌کند بتوانید ریسک‌های حساب‌ شده‌ای بکنید که می‌تواند پاداشی عالی برای تجارتتان داشته باشد.

۵ – خلاق باشید

همیشه به دنبال راه‌هایی برای ارتقای کارتان باشید تا آن را در بین رقبا متمایز و برجسته کنید. باید درک کنید که شما همه چیز را نمی‌دانید و باید از ایده‌ها و نگرش‌های جدید برای کارتان استقبال کنید.

۶ – متمرکز باشید

اینکه کار یا تجارتی را شروع کرده‌اید به این معنی نیست که فوراً به پول خواهید رسید. زمان می‌برد که مردم شما را بشناسند، به همین علت باید روی رسیدن به اهداف کوتاه‌ مدتتان تمرکز کنید و بگذارید بقیه اتفاقات به موقع خود روی دهد.

۷ – آماده فداکاری باشید

شروع یک کار جدید سخت است اما وقتی درها را باز کردید، کارتان شروع شده است. در بسیاری از موارد، باید خیلی بیشتر از زمانی که برای بقیه کار می‌کردید زمان بگذارید. درعوض باید فداکاری کنید، مثلاً مجبور می‌شوید وقت کمتری را صرف خانواده و دوستانتان کنید تا موفق شوید.

۸ – خدماتی عالی ارائه دهید

تجارت‌های موفق زیادی هستند که فراموش می‌کنند ارائه خدمات عالی به مشتریان اهمیت زیادی دارد. اگر شما خدمات بهتری را به مشتریانتان ارائه کنید، آنها تمایل بیشتری برای مراجعه به شما خواهند داشت تا به رقبایتان.

۹ – استوار و ثابت‌قدم باشید

ثبات‌قدم رمز پول درآوردن در یک کار است. باید هر روز برای موفق شدن پشتکار داشته باشید. این عادت‌های مثبتی در طولانی‌مدت ایجاد می‌کند که کمکتان می‌کند به مرور زمان سود ببرید.

نتیجه‌گیری

شروع و اداره یک کار موفق می‌تواند سخت و درعین‌حال سودآور باشد. موفقیت نیاز به تمرکز، نظم و ثبات قدم دارد. اما موفقیت یک شبه ایجاد نمی‌شود — نیاز به تمرکز طولانی‌مدت دارد و باید در موقعیت‌های چالش‌انگیز و دشوار، پشتکار و استواری لازم را داشته باشید.