آموزش طراحی بنر تبلیغاتی سایت با فتوشاپ

آموزش طراحی بنر تبلیغاتی سایت با فتوشاپ در دوره جدید تبلیغات اثرگذار آراد برندینگ برگزار شد. با استفاده از نرم افزار فتوشاپ بنرها و طرح های تبلیغاتی شیک و جذابی برای سایت خود خلق کنید تا مشتریان به وب سایت شما اعتماد کنند.

در این دوره آموزشی کار با فتوشاپ یاد می گیرید که چگونه بهترین طرح های تبلیغاتی را طراحی کنید و صفحات مرتبط با لندینگ پیج خود را تبلیغ کنید. اگر دوست دارید به صورت یک حرفه ای پیش برید گام به گام آموزش های آراد برندینگ را دنبال کنید.

فتوشاپ چیست و چه کاربردهایی دارد؟

فتوشاپ یک نرم افزار ویرایشگر حرفه ای است و توسط Adobe Systems توسعه یافته که برای ساخت و ویرایش عکس ها بکار می رود ، علاوه بر این نرم افزار های After effect ، Premiere ، Illustrator ، In design جزو مهمترین تولیدات نرم افزاری هستند که توسط Adobe System تولید شده اند.

همه کسانی که با گرافیک کامپیوتری سرو کار دارند، به نوعی محتاج این نرم افزار ها هستند. طراحان گرافیک، ناشرین کتب و مجلات، چاپخانه ها، شرکت های تبلیغاتی، طراحان سایت، عکاس ها، نقاشان هنری، طراحان نرم افزارها، انیمیشن سازها و …. به فتوشاپ احتیاج دارند . این نرم افزار حرفه ای گرافیک در عصر تکنولوژی امروز یک نرم افزار حساب نمی شود بلکه یک صنعت به شمار می آید.

کاربرد های فتوشاپ بخش عمده ای از محیط اطراف ما رو در برگرفته، عکس های پرسنلی، پوستر های تبلیغاتی، کارت های ویزیت، بنر ها، سربرگها، رابط گرافیکی نرم افزار ها، جلد نشریات، تیتراژ فیلم ها، محیط گرافیکی سایت ها و … همگی برای زیباتر شدن و حتی به وجود آمدن باید یک بار از زیر دست های هنرمند فتوشاپ عبور کنند. در تصویر زیر مراحل طراحی بنر و تبلیغات در سایت توضیح داده شده است.

بنر تبلیغاتی سایت

بنر تبلیغاتی سایت چیست؟

بنر تبلیغاتی سایتتبلیغات بنری و استفاده از بنر تبلیغاتی در فضای مجازی یکی از روش های مفید و موثری است که به کمک آن می توانید ترافیک هدفمندی (مجموعه ای از افراد که دقیقا دنبال محصولات و خدمات شما هستند) را به سایتتان هدایت کنید. در این روش در ابتدا شما یک تصویر حرفه ای که معرف خدمات یا محصول شماست را طراحی می کنید و سپس این تصویر را در کانال های تلگرام ،پیج های اینستاگرام یا سایت های پر بازدید قرار می دهید.

در طراحی بنرهای تبلیغاتی در ابتدا لازم است مشخص کنید که آیا می خواهید این بنر را در وب سایت های دیگر قرار دهید یا اینکه می خواهید آن را در جوامع مجازی مثل تلگرام، اینستاگرام یا … منتشر کنید.
اگر که صاحب یک وب سایت باشید می توانید به گونه ای بنر خود را طراحی کنید که بازدید کنندگان با مشاهده و کلیک روی بنر شما وارد صفحه فرود سایتتان شوند.
اگر هم که می خواهید بازدیدکنندگان را به کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام خود هدایت کنید لازم است که آخرین پست های خود را با دقت زیاد و مرتبط با موضوع بنر تبلیغاتی خود قرار دهید.
در مواردی که بنرهای تبلیغاتی طراحی می کنید و می خواهید در وب سایت ها یا فضای مجازی از آن استفاده کنید بهتر است به رنگ بندی تبلیغات همجوار توجه کنید و سعی کنید بنر یا تصویر مورد نظرتان را جوری طراحی کنید که با توجه به سایر بنرها رنگ بندی متفاوتی داشته باشد و در نتیجه توجه بیشتری را جلب کند.

انواع بنرهای تبلیغاتی

انواع بنر تبلیغاتی سایت

بنرهای تبلیغاتی مانند تبلیغات کاغذی در شکل‌ها و اندازه‌های مختلف وجود دارند. هیئت تبلیغات اینترنتی (IAB) هشت اندازه‌ی مختلف را بر اساس ابعاد پیکسل برای بنرها معین کرده است. یک پیکسل کوچک‌ترین واحد رنگ برای ساختن تصاویری است که بر صفحه‌ی مانیتور یا تلویزیون ظاهر می‌شوند. اندازه‌های بنر تبلیغاتی IAB به شرح زیر است:

  • ۴۶۸ در ۶۰ پیکسل (بنر کامل)؛
  • ۳۹۲ در ۷۲ پیکسل (بنر کامل با میله‌ی جست‌و‌جوی عمودی)؛
  • ۲۳۴ در ۶۰ پیکسل ( بنر نیمه)؛
  • ۲۱۰ در ۲۴۰ پیکسل (بنر عمودی)؛
  • ۱۲۵ در ۱۲۵ پیکسل (دکمه‌ی مربعی)؛
  • ۱۲۰ در ۹۰ پیکسل (دکمه‌ی ۱)؛
  • ۱۲۰ در ۹۰ پیکسل (دکمه‌ی ۲)؛
  • ۸۸ در ۳۱ پیکسل (دکمه‌ی میکرو).

چرا از بنر تبلیغاتی استفاده می‌ کنند؟

دلایل زیادی در استفاده از بنرهای تبلیغاتی وجود دارد که در ادامه به برخی از آنها اشاره می کنیم:

  1. برندسازی: ایجاد تصویری از بنر در ذهن مردم
  2. افزایش کلیک و بازدید از سایت که سبب افزایش فروش و همچنین اعتبار گوگل به سایت شما می گردد.

تبلیغات بنری سایت

چه کسانی بنر تبلیغاتی را می سازند؟

هر کسی که با فتوشاپ کار کرده باشد می تواند بنر تبلیغاتی ویژه سایت را خلق کند. تمامی طراحان و متخصصین فتوشاپ از انجام این کار بر می آیند با این تفاوت که خلاقیت هر فرد با فرد دیگر متفاوت است. هدف داشتن یک بنر تبلیغاتی برای سایت نیست بلکه خلق یک برند حرفه ای در ذهن مشتری است، لذا باید بنر زیبا و بسیار شیکی داشته باشید.

آموزش طراحی بنر تبلیغاتی سایت با فتوشاپ

اگر می خواهید که آموزش ببینید که چگونه خودتان بنرهای تبلیغاتی سایتتان را با فتوشاپ طراحی کنید، فیلم آموزشی طراحی بنر تبلیغاتی سایت با فتوشاپ را که در زیر آمده است مشاهده کنید و بهترین ها را برای خود خلق کنید. در روزهای آینده مباحث مهم تری از آموزش های فتوشاپ در سایت آراد برندینگ قرار می دهیم که بهتر و حرفه ای تر کار کنید.