آشنایی با کارگروه آراد برندینگ

کارگروه آراد برندینگ

همان‌طور که اطلاع دارید، در شهرهای مختلف ایران و خارج از ایران شروع به کار می‌کنیم. افرادی توانمندی‌هایی دارند و یکی از مهم‌ترین بخش‌های آن، این است که دفتر شرکتی داشته باشند. عزیزانی که از سراسر ایران می‌خواهید با مجموعه آرادبرندینگ آشنا بشوید و تجارت را آغاز کنید، چنانچه شما در شهرستان زندگی می‌کنید و تمایل دارید کارگروه آراد برندینگ را داشته باشید و درآمد بسیار خوبی برای خودتان ایجاد کنید، این موضوع امکان‌پذیر است و پیشنهاد می‌کنم حتما چنین کاری را انجام بدهید.

طرح هواداری آراد برندینگ

اگر دفتر ندارید که کارگروه‌ها در آنجا برگزار شود، می‌توانید از طرح هواداری آرادبرندینگ استفاده کنید. اما در ابتدا خود شما باید بفهمید که آراد چیست، چه کارهایی انجام می‌دهد و چه توانمندی‌هایی دارد. به ازای هر مشتری که خود شما با او قرارداد ببندید یا به کارگروه ارجاع بدهید و کارگاه با او قرارداد ببندد، یا به دفتر مرکزی ارجاع بدهید و اساتید آراد این قرارداد را ببندند، سهم شما محفوظ خواهد بود. می‌توانید از این فضا و پتانسیل هم استفاده کنید و درآمد بسیار خوبی داشته باشید.

رونق تولید و افزایش درآمد

مهم‌ترین بخش کارگروه‌ها و هوادارها داشتن مشتری است. یعنی افرادی هستند که به دنبال کار می‌گردند یا افرادی هستند که کارخانه‌ دارند، اما مشکلات فروش دارند و می‌خواهند حجم درآمد و تولید آن‌ها بیشتر بشود.
هرکسی هر توانمندی که داشته باشد، هر کارخانه‌داری با هر سرمایه‌ و حجم تولیدی که داشته باشد، ما در تیم آرادبرندینگ این ادعا را داریم که می‌توانیم وضعیت مالی او را بهتر کنیم. یعنی اگر کسی می‌گوید من مشکل مالی دارم، آرادبرندینگ این موضوع را مطرح می‌کند که ما می‌توانیم این مشکل را حل کنیم، به‌خصوص برای کارخانه‌دارها.
پس هر کدام از شما می‌توانید با افراد مختلفی ارتباط برقرار کنید و آن‌ها را به این دعوت کنید که با آرادبرندینگ همکاری کنند. این همکاری هم به سود شما خواهد بود و هم به سود آن مجموعه‌ای که با تیم آراد کار می‌کند.

آموزش مراحل برندسازی و فروش در آراد

ما در بحث برندسازی به شما یاد دادیم که ابتدا چگونه مشتری پیدا کنید و چگونه بعد از اینکه مشتری پیدا کردید، از او پول بگیرید، حتی با وجود اینکه دفتر کاری و ساختار شرکتی ندارید. و بعد به شما یاد می‌دهیم که چگونه با تأمین‌کننده‌ها ارتباط برقرار کنید، تأمین‌کننده‌ها را پیدا کنید و بعد، چگونه از مشتری پول بگیرید و قرارداد ببندید. همچنین نحوه ارسال بار را به شما آموزش می‌دهیم.
البته فروش برای کسی که کارخانه‌دار است، دفتر شرکتی دارد، فروش را بلد است، تأمین به عهده خود او و قیمت‌ها با خودش است، نسبت به کسی که هیچ‌کدام از این گزینه‌ها را ندارد، بسیار راحت‌تر است. تنها مشکل کارخانه‌ها این است که مشتری ندارند. پس باید این را بفهمند که ساختار آراد از چه طریق و مسیری برای آن‌ها مشتری پیدا و به آن‌ها وصل می‌کند. شما می‌توانید به‌عنوان یکی از هوادارها این موضوع را به افرادی که در شهر شما هستند و آن‌ها را می‌شناسید یا حتی افرادی که نمی‌شناسید، اطلاع بدهید.
هر کس در کشور ما بتواند مشکل اقتصاد را حل کند، راهکاری داشته باشد، حرف زدن بلد باشد و فن بیان خوبی داشته باشد، می‌تواند در جایگاه‌های بسیار بالایی قرار بگیرد. کافی است که اطلاعات شما در رابطه با آرادبرندینگ بیشتر بشود و بفهمید که ما در آراد چه کار می‌کنیم.  بعد حرف بزنید و در رابطه با این موضوع تبلیغ کنید. می‌بینید که بسیاری از این مردم، بسیاری از این تولیدکننده‌ها و کارخانه‌دارها به شما نیاز دارند تا شما به‌عنوان یک مدیر فروش و فردی که در این زمینه تسلط دارد، به آن‌ها مشاوره بدهید و آن‌ها را راهنمایی کنید.
پس از این ابزاری که آراد دارد، استفاده کنید. می‌توانید هم جایگاه خود را بالاتر بیاورید و هم به دوستان خود کمک کنید.

معرفی افراد جدید به آراد و بستن قرارداد با آن‌ها

به چند مدل می‌شود قرارداد بست. ممکن است شما بگویید مثلا دایی من کارخانه‌دار است، خود من می‌خواهم با او صحبت کنم و این طرح را برای او توضیح بدهم. با این طرحی که شما توضیح می‌دهید، به‌یقین دایی شما می‌خواهد برای امور تبلیغاتی هزینه‌ای بکند. تعداد سایت‌ها و خدماتی را که از آراد می‌گیرد، مشخص می‌کنیم. مثلا قراردادی می‌بندیم به مبلغ چهل میلیون تومان، شصت میلیون تومان، صد میلیون تومان یا حتی پنج و ده میلیون تومان.
ممکن است سایت انگلیسی به او فروخته باشید یا سایت عربی و یا فارسی. هر مبلغی که هزینه سایت شد، اگر قرارداد را خودتان ببندید، یعنی خودتان پول را از مشتری بگیرید و به ما ربطی نداشته باشد، یعنی اگر شما بتوانید با طرف‌تان صحبت کنید، او را متقاعد کنید و خودتان پول را بگیرید، چهل درصد آن قرارداد متعلق به شما خواهد بود و سهم شما می‌شود. اما اگر مشتری فرد غریبه‌ای اهل اصفهان باشد و من هم در تهران زندگی کنم، او را به کارگروه اصفهان ارجاع می‌دهم. به کارگروه اصفهان می‌گویم: این فردی که می‌فرستم، از طرف من به دفتر شما می‌آید تا با او صحبت کنید. اگر کارگروه اصفهان بتواند با او قرارداد ببندد، بیست درصد این قرارداد سهم شما خواهد بود. و اگر بگویید نمی‌خواهم او را به اصفهان بفرستم، می‌خواهم او را به تهران بفرستم تا اساتیدی که در تهران هستند، با او صحبت کنند. اگر هر کدام از اساتید آراد قرارداد را ببندند، آنجا هم بیست درصد سهم شما خواهد بود.

کسب درآمد بالا با طرح کارگروه‌های آراد

درآمد بسیار بسیار زیادی در کارگروه وجود دارد. شما می‌توانید با شیوه‌های تبلیغاتی که خود ما به شما یاد می‌دهیم، حداقل سی مشتری در ماه داشته باشید. تکنیک مذاکره و فروش را هم به شما یاد می‌دهیم. از این سی مشتری، می‌توانید حداقل پنجاه درصد را به پول تبدیل کنید. البته اگر خودتان با او کار کنید، اما اگر خودتان کار نکنید و مشتری را به ما ارجاع بدهید، ما حداقل هشتاد تا نود درصد مشتری‌ها را به پول تبدیل می‌کنیم. چون می‌دانیم که چگونه باید با مشتری‌های خود صحبت کنیم و مذاکره کنیم تا آن‌ها با ما کار کنند.
ممکن است بگویید من در این ماه صد مشتری داشتم و چون می‌خواستم آن چهل درصد را بگیرم، تصمیم گرفتم خودم با آن‌ها صحبت کنم. اما چون بلد نبودم، از صد مشتری پنج نفر را به پول تبدیل کردم. در این صورت درآمد شما طبعا کمتر خواهد بود. اما اگر زرنگ می‌بودید، این تکنیک را یاد می‌گرفتید که پاس بدهید. در یک بازی فوتبال چند گل می‌شود زد؟ اما در یک بازی چند بار می‌شود پاس داد؟ اگر پاس می‌دادید، با اینکه سهم شما بیست درصد می‌شد، از این صد نفر حداقل هشتاد نفر به پول تبدیل می‌شدند. و بیست درصد از قرارداد هشتاد نفر عدد بسیار جذابی است و شما می‌توانید حداقل بیست میلیون تومان در ماه درآمد داشته باشید. چون عددهای تجاری که آراد با مشتری‌های خود در قراردادها می‌بندد، عددهای بسیار بسیار بالایی است. بنابراین بیست درصدی که سهم شماست، عدد بسیار بزرگی می‌شود.
بحث هواداری و کارگروه را جدی بگیرید. خود این کار به نوعی تجارت است و خود آراد تأمین‌کننده شما خواهد بود. در همه کارهای تجاری شما باید با یک کارخانه هماهنگ کنید، آیا به شما تخفیف بدهد یا ندهد، پول شما را نقد بدهد یا ندهد. اما در طرح کارگروه و هوادار، خود آراد تأمین‌کننده است.
شیوه‌های بسیاری در بحث تبلیغات وجود دارد. شما می‌توانید هم از طریق همین فضای مجازی تبلیغ کنید و مشتری پیدا کنید و هم از مسیر سایت‌ها. می‌توانید سایت‌هایی را برای کسب‌وکار و افزایش درآمد راه‌اندازی کنید و درآمد داشته باشید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0 پاسخ